12.07.2015. 19:33
Divkārtējais olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs svētdien piedzīvoja sadursmi Nīderlandē notikuša Eiropas čempionāta finālā elites grupā, brauciena finišu sasniegdams kā ceturtais.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Pērnā gada čempions Štrombergs jau pēc pirmās virāžas izvirzījās otrajā pozīcijā, taču vienā no taisnēm sadūrās ar sāncensi, zaudējot līdzsvaru un pozīciju saviem konkurentiem. Neraugoties uz neveiksmi, latvietis finišēja ceturtajā vietā.

Kā zināms, Latviju Eiropas čempionātā pārstāvēja pašmāju spēcīgākie elites un junioru klases riteņbraucēji.

Elites un junioru izlasē bez divkārtējā olimpiskā čempiona Māra Štromberga startēja arī pagājušās nedēļas nogalē kronētie Latvijas čempioni Rihards Veide un Sandra Aleksejeva, kā arī Edžus Treimanis, Kristens Krīgers, Helvijs Babris un Lelde Šuma. Tiesa, Štrombergs bija vienīgais no Latvijas sportistiem, kurš sasniedza sacensību finālu.

Tikmēr vecuma grupā līdz 16 gadiem par Eiropas čempioni kļuva Vineta Pētersone, bet zēniem šajā pašā vecuma grupā bronzu izcīnīja Mikus Strazdiņš.

Jau vēstīts, ka sestdien par Eiropas čempionu BMX riteņbraukšanā vecuma grupā līdz 14 gadiem kļuva Latvijas jaunatnes izlases dalībnieks Edvards Glāzers.

Glāzers par uzvarētāju kļuva finālā pārliecinoši apsteidzot pārējos riteņbraucējus, tajā skaitā arī rīdzinieku Reino Liepiņu, kurš izcīnīja septīto pozīciju.

Tāpat pirmo vietu sacensībās meitenēm līdz deviņu gadu vecumam izcīnīja Paula Kibare, bet sestā finišēja Paula Zavinska. Tikmēr zēniem vecuma grupā līdz septiņiem gadiem bronzas medaļu izcīnīja Rihards Laimīte, kamēr Valters Jonass ieņēma sesto vietu.

Pērn elites grupā par čempionu kļuva Štrombergs, kuram tas bija otrais panākums pēc kārtas, bet labāko sešiniekā spēja iekļūt arī Treimanis.

Savukārt junioru konkurencē par vicečempionu kļuva Krīgers, kurš šogad jau startē elites grupā.

Jau vēstīts, ka jūnijā notikušajās Eiropas spēlēs Baku sacensību finālu dāmām sasniedza Aleksejeva, kura izcīnīja sesto vietu. Neveiksmīgas sacensības izvērtās Latvijas vīriem, jo Treimanis, Veide un Krīgers nepārvarēja pusfinālu.Boulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties