09.10.2016. 10:23

Pasaules kausa izcīņas BMX superkrosā sezonas noslēdzošais posms norisinās ASV pilsētas Sarasotas trasē, pulcējot virkni pasaules elites sportistu. Dalībnieku vidū Sarasotā ir arī četri vadošie būvniecības uzņēmuma "MONUM" atbalstītās Latvijas BMX izlases sportisti – Māris Štrombergs, Edžus Treimanis, Kristens Krīgers un Rihards Veide. Pasaules kausa kopvērtējumā visaugstāk no mūsu sportistiem atrodas Štrombergs, ieņemot sesto vietu, bet Edžus Treimanis atrodas 16. pozīcijā.

Sarasotas posma pirmajā dienā norisinājās kvalifikācijas sacensības, kurās tika noskaidroti 48 dalībnieki, kuri sacensības turpinās pamatsacensībās. Pēc tam sekoja "time – trial" superfināls. Šeit startēja 15 vadošie braucēji pēc UCI superkrosa ranga, kuri automātiski kvalificējušies pamatsacensībām.

Kvalifikācijas sacensībās no Latvijas braucējiem startēja Krīgers un Veide. Rādot pārliecinošu sniegumu, visos trijos braucienos uzvarēja un pamatsacensībās iekļuva Kristens Krīgers. To pašu, tiesa daudz sīvākā cīņā, paveica vēl viens trenera Ivo Lakuča audzēknis Rihards Veide. Valmierietim ceturtā, piektā un pirmā vieta.

"Time – trial" superfinālā no Latvijas braucējiem pirmais startēja Treimanis. Valmierietis trasē pavadīja 35,035 sekundes, kas noslēgumā deva 14. vietu. Šādu pozīciju Treimanis ieņēma arī pirms nedēļas Rokhilā. Divkārtējais Olimpiskais čempions Māris Štrombergs finišēja pēc 33,964 sekundēm. Sīvā neklātienes cīņā tas deva ceturto vietu. Uzvarēja Francijas sportists Silveins Andrē, kura laiks bija 33,870 sekundes. Otrais palika šīs sezonas uzvarām bagātākais „time – trial” braucējs Torijs Naihaugs no Kanādas, bet trešais bija nīderlandietis Deivs Van Den Burgs. Svētdien, 9. oktobrī, no pulksten 14:05 pēc vietējā laika gaidāms pamatsacensību sākums.

Izmantotie resursi:lrf.lv