19.06.2012. 00:01
2012.gada Eiropas futbola čempionāta ceturtdaļfinālā pirmdien iekļuva Spānijas izlase, kas tādējādi turpina pirms četriem gadiem izcīnītā titula aizstāvēšanu.

EURO 2012 C grupas pēdējās kārtas spēlē Spānija ar 1:0 (0:0) uzvarēja Horvātiju, vārtus gūstot pēdējās minūtēs strīdīgā situācijā. Spāņi tādējādi ieņēma pirmo vietu apakšgrupā, bet vēl no šīs grupas tālāk tika Itālija, kas ar 2:0 pieveica Īriju. Horvātiem un īriem līdz ar to EURO 2012 noslēdzies.

Tagad ceturtdaļfinālā Spānija tiksies ar D grupas otrās vietas ieguvēju, bet itāļi – ar D grupas uzvarētāju.

EURO 2012 laikā pēc katras spēles izvēlies savu Spēles Zvaigzni un nobalso!

Izvēlies DELFI spēles zvaigzni
---------- 1 Stipe Pletikosa 12 Ivan Kelava 23 Danijel Subasic 2 Ivan Strinic 3 Josip Simunic 4 Jurica Buljat 5 Vedran Corluka 13 Gordon Schildenfeld 21 Domagoj Vida 6 Danijel Pranjic 7 Ivan Rakitic 8 Ognjen Vukojevic 10 Luka Modric 11 Darijo Srna 14 Milan Badelj 15 Ivo Ilicevic 16 Tomislav Dujmovic 19 Niko Kranjcar 20 Ivan Perisic 9 Nikica Jelavic 17 Mario Mandzukic 22 Eduardo 18 Nikola Kalinic
---------- 1 Iker Casillas 12 Víctor Valdes 23 Pepe Reina 2 Raul Albiol 3 Gerard Pique 15 Sergio Ramos 17 Alvaro Arbeloa 18 Jordi Alba 4 Javi Martinez 6 Andres Iniesta 8 Xavi Hernandez 10 Cesc Fabregas 14 Xabi Alonso 16 Sergio Busquets 20 Santi Cazorla 21 David Silva 22 Jesus Navas 5 Juanfran 7 Pedro Rodriguez 9 Fernando Torres 11 Alvaro Negredo 13 Juan Mata 19 Fernando Llorente
Šīs spēles rezultāti

Spānijas un Horvātijas izlases mačā kopā izveidoja tikai pāris bīstamus momentus. Pirmais puslaiks aizritēja ar lielu spāņu teritoriālo pārsvaru, taču momenti praktiski nebija. Visi spāņu sitieni bija vai nu garām vārtiem, vai arī tos viegli tvēra horvātu vārtsargs Pletikosa, bet Horvātijai reālas iespējas gūt vārtus pirmajā puslaikā nebija.

Otrajā puslaikā ilgu laiku komandas turpināja saspēlēties, bet līdz vārtu gūšanas izdevībām ilgi netika. Reālākā iespēja 59.minūtē bija Horvātijai. Pretuzbrukumā pēc Lukas Modriča teicama centrējuma viens pie vārtiem bija atstāts Rakitičs, taču viņa sitienu ar galvu fantastiskā veidā atvairīja Ikers Kasiljass.

Spāņi turpināja kontrolēt bumbu, labi saspēlējās, un sagaidīja Horvātijas kļūdu. 88.minūtē horvāti centās uztaisīt mākslīgo aizmuguri, taču, iespējams, kļūdījās. Bumbu kreisajā malā soda laukumā saņēma Injesta, kurš gan strīdīgā situācija varēja arī nebūt aizmugurē. Bet tad Injesta atdeva piespēli Hesusam Navasam, kurš bumbu raidīja tukšos vārtos. Video atkārtojumā bija redzams, ka Navass pirmās piespēles brīdī bija aizmugurē, tomēr tiesnesis to nefiksēja.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801