22.12.2017. 19:17

"Negribu teikt, ka es tagad būtu priecīgs. Vairāk izskatās, ka šajā visā ir nostrādājusi Krievijas dopinga sistēma. Grūti spriest, cik katrs sportists ir vainīgs. Man žēl tos sportistus, kuri ir šīs sistēma augļi," pauda Strenga. "Man šobrīd nav svētku noskaņas," viņš teica.

Strenga gan atzina, ka lēmums par Demčenko un Ivanovas diskvalifikācijām nebija negaidīts, jo viņi jau iepriekš tika aicināti uz SOK noklausīšanos. "Ja šāda dopinga sistēma ir izveidota, tā ir jāsoda, bet par pašiem sportistiem grūti ko pateikt. Informācija, ka varētu sekot kādu soda mēri bija jau iepriekšējā Pasaules kausa posmā," atklāja Strenga. "Sistēmu vajag sodīt. Jādod pa pirkstiem, lai nevienam vairs nebūtu vēlmes radīt kaut ko tādu," viņš uzsvēra.

Sočos Demčenko tika pie sudraba arī individuālajās sacensībās, kamēr Ivanova starp sievietēm bija septītā. "Demčenko jau tāpat bija spēcīgs kamaniņu braucējs un viņš bija pārliecināts, ka Sočos dabūs zeltu. Viņš arī pirms tam sacensībās uzrādīja labus rezultāts. Arī Ivanovai individuālajās sacensībās paredzēja medaļas, bet viņas septītā vieta tika raksturota kā izgāšanās. Mūsu sporta veidā dopings jau maz ko dod," uzsvēra Strenga.

Latvijas komandas sastāvā Soču olimpisko spēļu stafetes sacensībās startēja Elīza Tīruma (tagad Cauce), Mārtiņš Rubenis, kā arī divnieks Andris un Juris Šici. Par čempioniem kļuva Vācijas vienība. "Mēs paši skatāmies uz priekšu un domājam, kā pēc iespējas labāk nostartēt februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs," piebilda Strenga.

Izmantotie resursi:LETAZAAO, SIA, Viļakas novads ZAAO, SIA, Viļakas novads Viļaka, Viļakas n.
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties