07.06.2015. 23:54
Vācijas Basketbola līgā sākusies finālsērija, kurā Minhenes "Bayern" ar 84:73 pārspēja Jāņa Strēlnieka pārstāvēto "Brose Baskets". Strēlnieks guva desmit punktus, bet sērija risināsies līdz trim uzvarām. Zaudējumu Grieķijas finālsērijas pirmajā spēlē cieta Jānis Blūms, piekāpjoties "Olympiacos".

Vācijas finālsērijas pirmajā spēlē ļoti rezultatīva izvērtās pirmā ceturtdaļa, kurā "Brose Baskets" uzvarēja ar 28:27, taču pēc šī uzliesmojuma nākamajās desmit minūtēs guva tikai desmit punktus. Tas izrādījās izšķirošais pavērsiens mačā, jo Minhenes komanda iegūto apmēram desmit punktu pārsvaru saglabāja visu otro puslaiku un spēli līdz uzvarai 84:73 novadīja visai mierīgi.

Latvijas saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks laukumā pavadīja 25:54 minūtes, kuru laikā sakrāja desmit punktus (1p. 2/2, 2p. 1/3, 3p. 2/6), kā arī izdarīja divas rezultatīvas piespēles un izcīnīja vienu atlēkušo bumbu. Viņam arī divas personiskās piezīmes. Par "Brose Baskets" galveno kaitnieku kļuva Minhenes centrs Vladimirs Štimacs - savulaik Latvijā spēlējušais centra uzbrucējs 16 laukumā pavadīto minūšu laikā guva 16 punktus. Finālsērijas nākamais mačs paredzēts desmitajā jūnijā.

Jāņa Blūma pārstāvētā "Panathinaikos" savukārt nespēja pieveikt "Olympiacos" un cieta zaudējumu ar rezultātu 70:76. Pirmajā ceturtdaļā gan izdevās noturēt pretiniekus tikai uz desmit punktiem (17:10), taču turpinājumā pretiniekus vairs ierobežot neizdevās, kas noveda pie zaudējuma un 0:1 finālsērijā.

Blūms laukumā pavadīja 10:43 minūtes, ieskaitot mača izskaņu, un guva sešus punktus, realizējot divus no četriem tālmetieniem. Viņam arī pa vienai rezultatīvai piespēlei un pārtvertai bumbai, kā arī divas piezīmes. Nākamā spēle paredzēta desmitajā jūnijā.

Savukārt Itālijā neveiksmi cieta Ojārs Siliņš un "Reggio" vienība, kura pusfināla sērijas pret "Umana Venezia" piektajā, izšķirošajā mačā pārliecinoši zaudēja ar 67:89 un nokļuva iedzinējos 2:3 sērijā. Siliņš nospēlēja 15 minūtes, taču punktus neguva, aizmetot garām visus četrus metienus no spēles (2p. 0/1, 3p. 0/3). Latvijas uzbrucējs savāca divas atlēkušās bumbas, taču maču noslēdza priekšlaicīgi piecu piezīmju dēļ. Sērijas nākamā spēle norisināsies devītajā jūnijā.

Izmantotie resursi:Beko BBL - 2015-06-07 BAM-FCB