27.05.2015. 23:49
Vācijas BBL pusfinālā otro uzvaru izcīnīja Jāņa Strēlnieka pārstāvētais klubs "Brose Baskets", bet Itālijas pusfinālā iekļuvis Ojārs Siliņš un "Grissin Bon Reggio Emilia" vienība, nodrošinot dalību nākamās sezonas ULEB Eiropas kausa izcīņā.

"Brose Baskets" šodien mačā vēl pēc trim ceturtdaļām bija desmit punktu iedzinējos pret "Ratiopharm", kas būtu nozīmējis 1:1 sērijā. Tā vietā Jāņa Strēlnieka pārstāvētā komanda prata atspēlēties un izraut uzvaru 81:80, kas ļāvis sērijā līdz trim uzvarām panākt 2:0 un pietuvoties finālam.

Strēlnieks šovakar laukumā pavadīja 30:56 minūtes, kuru laikā trāpīja 2/4 divpunktu metieniem, 1/5 tālmetieniem un abus soda metienos, kopā savācot deviņus punktus. Latvijas saspēles vadītājs arī izdarīja divas rezultatīvas piespēles un pieļāva vienu kļūdu.

Savukārt Itālijas A sērijas pusfinālā pirmo reizi kluba vēsturē iekļuva "Grissin Bon Reggio Emilia", kas sērijas izšķirošajā piektajā spēlē ar 86:62 pārspēja "Enel Brindisi", sērijā svinot panākumu ar 3-2.

Ojārs Siliņš devās laukumā pamata pieciniekā, spēlēja trešā un ceturtā numura pozīcijās, laukumā pavadīja 34 minūtes, kuru laikā guva sešus punktus (2p. 0/2, 3p. 2/3), izdarīja divas rezultatīvas piespēles, savāca trīs atlēkušās bumbas un bloķēja vienu pretinieku metienu. Ojāram esot laukumā, Redžo komanda apspēlēja pretinieku ar 26 punktiem, kas bija labākais rādītājs komandā.

"Reggio" vienība, kas pēc uzvaras FIBA Izaicinājuma kausā pagājušajā gadā šosezon debitēja ULEB Eiropas kausā, labāko četriniekā iekļuva otro reizi kluba 40 gadu ilgajā vēsturē un pirmo reizi pēc 17 gadu pārtraukuma. Pateicoties iekļūšanai labāko četriniekā, Redžo klubs nodrošinājis dalību Eiropas kausa izcīņā arī nākamsezon.

Pusfinālā Siliņa komanda mērosies spēkiem ar regulārā turnīra otro labāko komandu "Umana Reyer Venezia", kas ceturtdaļfinālā ar 3-2 pieveica Meta Vorlda Pīsa pārstāvēto "Acqua Vitasnella Cantu". Otrā pusfinālu sērijā čempiontitula aizstāvētāja Milānas "EA7 Emporio Armani" tiksies ar "Banco di Sardegna Sassari". Pirmās spēles paredzētas jau piektdienas vakarā Venēcijā. Sērija ritēs līdz vienas komandas četrām uzvarām.

Izmantotie resursi:Beko BBL - 2015-05-27 ULM-BAMLegabasket

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222