06.03.2013. 19:45

Trešdien, 6. martā, Eiropas kausa izcīņā basketbolā notiek trīs spēles. Jāņa Strēlnieka pārstāvētais Sanktpēterburgas klubs "Spartak" savā laukumā pieveica Ainara Bagatska, Riharda Kuksika un Oskara Ernšteina pārstāvēto Kijevas "Budivelnik" ar rezultātu 83:72 (23:19, 20:17, 20:24, 20:12). Atbildes cīņa notiks 13. martā Kijevā, pusfinālā iekļūstot uzvarētājiem divu spēļu summā.

Kijevieši ceturtdaļfinālā iekļuva otro reizi, Ainara Bagatska vadībā to paveicot pēc divu gadu pārtraukuma. Savukārt “Spartak” pērn veica ceļu līdz Eiropas kausa “Četru Finālam”, pusfinālā zaudējot pret “Khimki” un spēlē par trešo vietu atzīstot “Lietuvos rytas” pārkāpumu.

Atbilstoši prognozēm, pirmajā no divām ceturtdaļfināla spēlēm laukumā dominēja aizsardzības basketbols, kurā nedaudz komfortablāk jutās Jures Zdovca trenētie laukuma saimnieki. Uzvarējuši pirmajās divās ceturtdaļās, puslaikā viņi ieguva septiņu punktu pārsvaru – 43:36. Trešās ceturtdaļas vidū “Budivelnik” atbildēja ar 7:18 prettriecienu, izvirzoties vadībā ar 53:54. Kijevieši vēl divas reizes izvirzījās vadībā, taču trešās ceturtdaļas izskaņā un ceturtajā ceturtdaļā spēles kontrole atgriezās “Spartak” rokās.

Jānis Strēlnieks kļuva par vērtīgāko spēlētāju “Spartak” rindās, 35:51 minūtē guva 12 punktus (2p 3/6, 3p 2/3), izcīnīja četras atlēkušās bumbas, tai skaitā trīs aizsardzībā, izdarīja septiņas rezultatīvas piespēles, divas reizes kļūdījās, pārtvēra divas bumbas, bloķēja vienu metienu, saņēma divas personiskās piezīmes, izprovocēja vienu pārkāpumu, ieguva +/- rādītāju 11 un nopelnīja lietderības koeficientu 19.

Rihards Kuksiks kijeviešu sastāvā 11:28 minūtēs izdarīja divus metienus (2p 0/1, 3p 0/1), savāca vienu atlēkušo bumbu aizsardzībā, izdarīja divas rezultatīvas piespēles un nopelnīja lietderības koeficientu 1.