09.06.2016. 00:05
Vācijas basketbola Bundeslīgā otro uzvaru finālsērijā guvusi Jāņa Strēlnieka pārstāvētā ''Brose Baskets'', kas viesos pagarinājumā ar 92:90 pieveica ''Ratiopharm''.

Vācijas basketbola čempionāta finālsērijas pirmajā spēlē ''Brose Baskets'' savā laukumā uzvarēja pat ļoti pārliecinoši - 101:82. Jānis Strēlnieks komandai palīdzēja ar desmit punktiem. Šovakar Ulmā spēle pret ''Ratiopharm'' bija jau krietni sarežģītāka. 43 sekundes pirms beigām Nikolass Zisis ar tālmetienu panāca izlīdzinājumu - 82:82.

Atlikušajā laikā neviena no komandām ar precīziem metieniem neizcēlās, bet pagarinājumā pārliecinošāk spēlēja ''Brose Baskets'', nodrošinot otro uzvaru sērijā - 92:90. Latvijas izlases saspēles vadītājs Strēlnieks laukumā pavadīja 22:12 minūtes un visus desmit punktus (divpunktnieki - 2/2, tālmetieni - 2/3) guva spēles pamatlaikā. Jānim arī četras atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, viena pārķerta bumba, viens bloķēts metiens un trīs personiskās piezīmes. Trešā finālsērijas spēle 12. jūnijā Bambergā.

Spānijas ACB čempionātā aizraujoša spēle Dāvim Bertānam un ''Laboral Kutxa''. 53 sekundes pirms beigām mājinieki bija iedzinējos ar 69:72, bet uzbrukums tika izspēlēts uz tālmetienu Bertānam. Diemžēl metiens neprecīzs, bet uzreiz to pielaboja Joannis Burusis - 71:72. Tomāšs Satoranskis atbildēja ar precīzu metienu (71:74), un ''Laboral Kutxa'' palika nedaudz vairāk par 20 sekundēm.

Atkal situācija izveidota uz Bertānu, kurš izmānīja pretinieku, tika līdz brīvam tālmetienam un šoreiz meta precīzi - 74:74. Satoranskis atkal uzņēmās iniciatīvu un 0,9 sekundes pirms beigām panāca 76:74 par labu ''Barcelona Lassa''. Sekoja piespēle pāri visam laukumam, un Burusis neticamā veidā spēja iebakstīt bumbu grozā - 76:76.

Pagarinājumā Dāvis nopelnīja piekto piezīmi un laukumu pameta pie 82:83. ''Laboral Kutxa'' aizvadīja labas pēdējās minūtes un spēja pagarināt savu sezonu - 89:83. Bertāns laukumā pavadīja 31:47 minūtes, guva astoņus punktus (soda metieni - 2/3, divpunktnieki - 0/4, tālmetieni - 2/4), izcīnīja divas atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli un reizi bloķēja pretinieka metienu. 10. jūnijā 21:30 spēle ''Laboral Kutxa'' mājvietā.

Izmantotie resursi:Beko BBL - Beko Basketball Bundesliga | Spürst...Laboral Kutxa Baskonia - FC Barcelona Lassa |...