07.01.2015. 23:30
Trešdien, 7. janvārī, notika piecpadsmit spēles Eiropas kausa "Last 32" turnīrā basketbolā vīriešiem. Jānis Strēlnieks rezultatīvi nospēlēja otrajā puslaikā, sekmējot "Brose Baskets" uzvaru viesos pār Slovēnijas vicečempioniem "Union Olimpija". Kristaps Porziņģis kļuva par rezultatīvāko "Sevilla" spēlētāju sagrāvē pret Beļģijas klubu "Ostende".

Vācijas klubs sezonu sāka ar sešām uzvarām astoņās spēlēs, savlaicīgi rezervējot biļeti uz “Last 32” turnīru. Pirms Ziemassvētkiem “Brose Baskets” piedzīvoja pirmo zaudējumu mājās pret grupas līderiem “Strasbourg” (63:70), bet izbraukumā ar divu punktu starpību piekāpās ACB līgas klubam “Zaragoza”. Trešdien bavārieši viesojās Ļubļanā, spēlējot pret klubu, kurš nesen divas reizes apspēlēja "VEF Rīga" vienību.

Pirmajā puslaikā Jānis Strēlniekam neizdevās gūt punktus no spēles, taču viņa komandas biedri ļoti labi meta no distances. Viesi realizēja 5 no 9 tālmetieniem, kamēr mājinieki trāpīja tikai 1 no 12 mēģinājumiem. Vēl daži ātrie uzbrukumi un Bamberga puslaika atpūtā varēja doties ar plus vienpadsmit – 39:28.

Nākamajā divdesminūtē viesi uzlaboja precizitāti uzbrukumos groza tuvumā, kamēr “Union Olimpija” spēlētāji perimetra iekšienē spēja trāpīt tikai katru ceturto metienu. Bambergas pārsvars turpināja augt, pēc Strēlnieka metiena no groza apakšas sasniedzot 23 punktu atzīmi – 58:35. Jāatzīmē, ka Jānis trešajā ceturtdaļā guva tikai par punktu mazāk nekā mājinieki kopā.

Pēdējās desmit minūtēs “Union Olimpija” sāka agresīvāk spēlēt aizsardzībā, strauji samazinot starpību. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām “Brose Baskets” pārsvars saruka līdz desmit punktiem – 65:55. Strēlnieks galotnē iemeta trīs soda metienus, neļaujot mājiniekiem atspēlēties – 71:61. Tikai izskaņā Ļubļanas basketbolisti pietuvojās – 71:65 (26:15, 13:13, 19:7, 13:30).

Jānis Strēlnieks 28:17 minūtēs guva 12 punktus (2p 2/4, 3p 0/2, 1p 8/8), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas aizsardzībā, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, divas reizes kļūdījās, saņēma divas personiskās piezīmes, izprovocēja sešus pārkāpumus un nopelnīja lietderības koeficientu 15.

Sliktam sākumam (8:17 pēc pirmās ceturtdaļas, 26:45 puslaikā) sekoja slikts turpinājums. Andalūzijas klubs 40 minūšu garumā tā arī nespēja pārņemt iniciatīvu, visās ceturtdaļās ielaižot par 5-10 punktiem vairāk nekā viesi no Beļģijas. Iznākumā likumsakarīga sagrāve – 63:94 (8:17, 18:28, 22:27, 15:22).

Kristaps Porziņģis kļuva par rezultatīvāko spēlētāju Seviļas rindās. Spēka uzbrucējs 20:36 minūtēs guva 14 punktus (2p 4/6, 3p 1/2, 1p 3/4), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas aizsardzībā, divas reizes kļūdījās, bloķēja vienu metienu, saņēma divas personiskās piezīmes, izprovocēja trīs pārkāpumus un nopelnīja labāko lietderības koeficientu komandā 13.

Izmantotie resursi:Eurocup - Welcome to Eurocup