12.06.2016. 18:56
Latvijas basketbola izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks svētdien ar Bambergas «Brose Baskets» komandu otro gadu pēc kārtas kļuva par Vācijas čempionu basketbolā, aizvadot izcilas sezonas beigas, jo izslēgšanas turnīru vienība noslēdza bez neviena zaudējuma.

«Brose Baskets» Vācijas čempionāta finālsērijas trešajā spēlē svētdien savā laukumā ar 92:65 (25:17, 13:20, 27:12, 27:16) sagrāva Ulmas «Ratiopharm» vienību, sērijā līdz trim uzvarām svinot panākumu ar 3-0.

Strēlnieks šajā spēlē laukumā pavadīja 23 minūtes un 53 sekundes, izceļoties ar četriem punktiem. Latvietis trāpīja vienu no pieciem tālmetieniem un iemeta vienīgo soda metienu, bet aizmeta garām vienu divpunktu metienu.

Saistītie raksti

Viņš arī izdarīja piecas rezultatīvas piespēles un izcīnīja divas atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu un nopelnīja trīs personiskās piezīmes, kas deva piecus efektivitātes punktus.

Uzvarētājiem pa 19 punktiem sameta Bredlijs Vanameikers un Dariuss Millers, bet zaudētājiem ar 19 punktiem izcēlās Reimers Morgans.

Līdzīga spēle ritēja tikai pirmajā puslaikā, pēc kura «Brose Baskets» bija minimāls pārsvars 38:37. Savukārt pēc atpūtas laukumā dominēja Bambergas komanda, kura trešajā ceturtdaļā iekrāja 16 punktu pārsvaru, beigās to vēl palielinot.

Izslēgšanas spēles «Brose Baskets» komanda noslēdza bez zaudējumiem, jo ceturtdaļfinālā sērijā tā ar 3-0 pieveica Vircburgas «S.Oliver Baskets», bet pusfinālā trijos mačos apspēlēja Minhenes «Bayern».

Bambergas klubs ar 31 panākumu 34 spēlēs kļuva par Vācijas bundeslīgas regulārā čempionāta uzvarētāju, tuvākos sekotājus Oldenburgas «Ewe Baskets» apsteidzot par četru uzvaru tiesu.

Bambergas vienība šosezon netika ULEB Eirolīgas turnīra izslēgšanas turnīrā, apstājoties otrajā posmā.

Strēlnieks Bambergas klubā aizvadīja otro sezonu. Pērn vasarā neilgi pēc Vācijas čempionu titula izcīnīšanas «Brose Baskets» pagarināja līgumu ar latviešu saspēles vadītāju. Pirms gada Vācijas čempionāta finālsērijā «Brose Baskets» ar 3-2 pieveica Minhenes «Bayern».

Strēlnieks «Brose Baskets» sastāvu papildināja 2014.gada jūlijā, bet pirms tam viņš spēlējis Latvijas, Krievijas un Ukrainas klubos.

Pirmdien Latvijas izlase uzsāka gatavošanos Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram un valstsvienības rindās tiek gaidīts arī Strēlnieks.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230