21.06.2015. 18:03
Latviešu saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks svētdien guva 11 punktus, palīdzot viņa pārstāvētajai Bambergas «Brose Baskets» komandai izcīnīt Vācijas čempiona titulu basketbolā.

Finālsērijas piektajā - izšķirošajā - mačā «Brose Baskets» savā laukumā ar 88:84 (26:19, 23:17, 14:14, 25:34) pārspēja Minhenes «Bayern» vienību, sērijā triumfējot ar 3-2.

Cīņu aktīvāk iesāka mājinieki, kuri pirmo puslaiku noslēdza ar 13 punktu pārsvaru (49:36). Trešā spēles ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā un Bambergas vienība saglabāja 13 punktu handikapu arī pirms ceturtā ceturkšņa (63:50).

Pēc ceturtajā ceturtdaļā nospēlētām trim minūtēm Minhenes vienība panāca astoņu punktu atstatumu (61:69), tomēr pēc Strēlnieka piespēles ar precīzu tālmetienu divciparu handikapu atjaunoja Dariuss Millers (72:61).

20 sekundes pirms pamatlaika beigām «Bayern» basketbolisti pietuvojās līdz tikai trim punktu atstatumam (82:85) un Vācijas čempions tika noskaidrots nervus kutinošā mača galotnē.

Kad līdz ceturtās ceturtdaļas beigām bija palikušas vien 15 sekundes, Strēlnieks realizēja vienu no diviem soda metieniem, panākot 86:82, uz ko viesi atbildēja ar precīzu divpunktu metienu. Četras sekundes pirms pamatlaika beigām aukstasinīgs no soda metienu līnijas bija mājinieks Deivens Robinsons, izcīnot savai komandai uzvaru ar 88:84 un nodrošinot Vācijas čempionu titulu.

Strēlnieks šajā mačā laukumā pavadīja 30 minūtes un 28 sekundes, gūdams 11 punktus.

Latvietis realizēja trīs no četriem divpunktu metieniem un vienu no trim tālmetieniem, kā arī realizēja divus no trim soda metieniem. Tāpat Strēlnieka rēķinā trīs atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, divas kļūdas un viena piezīme.

Vācijas čempionāta ceturtdaļfinālā Bambergas klubs sērijā ar 3-0 pieveica Ludvigsburgas «MHP Riesen» vienību, bet pusfinālā ar 3-0 pārspēja Ulmas «Ratiopharm» komandu.

Tieši «Brose Baskets» basketbolisti tika kronēti par bundeslīgas regulārā čempionāta uzvarētājiem, jo 34 spēlēs izcīnīja 29 uzvaras, bet otro vietu ar 28 panākumiem ieņēma spēcīgā «Alba» vienība. Savukārt trešajā vietā sezonu ar 26 uzvarām noslēdza «Bayern» basketbolisti.

Iepriekšējā sezonā «Brose Baskets» nepārvarēja Vācijas čempionāta ceturtdaļfināla barjeru, bet pirms tam četrus gadus pēc kārtas izcīnīja zelta medaļas. Šosezon «Brose Baskets» spēlēja arī Eiropas kausa sacensībās, kur astotdaļfinālā divu spēļu summā piekāpās Krievijas klubam Krasnodaras «Lokomkotiv-Kubaņ».

Iepriekš no Latvijas basketbolistiem Bambergas komandā spēlējis latvietis Uvis Helmanis, kurš, tāpat kā Strēlnieks, nāk no Talsiem. Helmanis šo vienību pārstāvēja no 2002. līdz 2006.gadam.