15.01.2016. 23:42
ULEB Eirolīgas spēlē Jānis Strēlnieks realizēja četrus tālmetienus no pieciem un ar 15 gūtiem punktiem sekmēja „Brose Baskets” uzvaru izbraukumā pār Grieķijas basketbola milzi „Olympiacos” ar rezultātu 77:72.

Jānis Strēlnieks „Brose Baskets” sastāvā viesojās pie grieķu granda „Olympiacos”, kas „Top 16” fāzi bija iesācis ar divām uzvarām, bet pirmajā turnīra daļā uzvarējis astoņās no desmit spēlēm. Strēlnieks jau pirmajā puslaikā izcēlās ar trim precīziem tālmetieniem un bija paspējis gūt 11 punktus, turklāt arī izdarīt trīs rezultatīvas piespēles. Ar viņu priekšgalā „Brose Baskets” pirmajā puslaikā dominēja un ieguva 13 punktu pārsvaru (39:26), turklāt pirmajā ceturtdaļā ielaida tikai desmit punktus.

Trešās ceturtdaļas gaitā Vācijas komanda ieguva arī 18 punktu pārsvaru, taču „Olympiacos” ar Derila Stroberija palīdzību nedaudz atguvās un pietuvojās līdz mīnus desmit. Pēdējās ceturtdaļas sākumā gan aktīvi aizsardzībā nospēlēja Strēlnieks, tiekot pie pārtvertas bumbas un Bambergas komanda veica izrāvienu 5:0, atgriežot pārsvaru 17 punktu robežās. "Olympiacos" gan nebija teikusi savu pēdējo vārdu un metās sekmīgos uzbrukumos, kuru rezultātā Vasilis Spanulis 12 sekundes pirms beigām panāca 72:74. "Brose Baskets" prata atbildēt ar diviem precīziem soda metieniem, bet Spanulis savu nākamo tālmetienu netrāpīja. Beigās Strēlnieka komanda svinēja uzvaru ar 77:72, kas izvērtās daudz nervozāka nekā to būtu varējis paredzēt otrā puslaika sākumā.

Strēlnieks nospēlēja 30:17 minūtes, kuru laikā guva 15 punktus (1p. 1/1. 2p. 1/3. 3p. 4/5) un izdarīja četras rezultatīvas piespēles. Viņam arī viena atlēkusī bumba, trīs kļūdas un piezīmes, kā arī divas pārtvertas bumbas. Viņš bija otrs rezultatīvākais savā komandā aiz Dariusa Millera (23 punkti) un visos trīs „Top 16” fāzes mačos izcēlies ar vismaz 15 gūtiem punktiem. Iepriekš pret Madridi 16, bet pret „Žalgiri” – 19.

Savukārt Kauņas „Žalgiris” galvenā trenera Šarūna Jasikēviča debijas mačā Eirolīgā izbraukumā piekāpās Madrides „Real” ar 86:92, ciešot savu trešo zaudējumu F grupā. Latvijas saspēles vadītājs Kaspars Vecvagars šai spēlei nebija pieteikts.

Dāvis Bertāns joprojām nebija „Laboral Kutxa” sastāvā spēlei, kas šodien tika aizvadīta pret „Khimki”. Spānijas klubs cieta savu otro zaudējumu trīs spēlēs, piekāpjoties ar 68:76, taču Bertāns pēc spēles beigām sociālajā tīklā „Twitter” paziņoja, ka jau drīzumā atgriezīsies laukumā un nespēj vien sagaidīt nākamo nedēļu. Smagas ceļgala traumas dēļ Bertāns nav spēlējis jau kopš pagājušā gada pavasara.