14.12.2017. 22:59

“Kanārijputniņu” boss – deviņkārtējais Eirolīgas čempions Žeļko Obradovičs – pirms spēles veltīja atzinīgus vārdus savam bijušajam spēlētājam (“Panathinaikos” rindās) Šarūnam Jasikēvičam. Lietuvietis viņu nepievīla, atmaksājot ar negaidītu “Žalgira” uzvaru Eirolīgas čempionu laukumā!

Kanādietis Kevins Pangoss nepilnas 100 sekundes pirms pamatlaika beigām iemeta tālmetienu, bet “Žalgira” leģenda Pauļus Jankūns nākamajā uzbrukumā panāca neizšķirtu – 85:85. “Čehu helikopters” Jans Veselijs pamanījās trāpīt tikai vienu no diviem brīvmetieniem.

“Žalgiris” atbildēja ar vēl vienu piecu punktu sēriju, pēc Breda Vanameikera nesportiskās piezīmes, Jankūna brīvmetieniem un Artūra Milakņa tālmetiena iegūstot plus četri – 86:90! “Fener” centās izglābties ar trīspunktu metieniem, taču precīzs bija tikai Kostas Slukasa raidījums.

Fenerbahce Doguš – Žalgiris 89:90 (24:16, 18:25, 22:22, 25:27)Fenerbahce: Veselijs 20 (5ab), Vanameikers 19 (4ab, 4pb), Melli 13, Slukass 11, Nanelijs 9, Datome 8, Guduričs 7, Tompsons 2; Mahmutolu, Gilers, Kaliničs, Diksons (Muhameds).Žalgiris: Pangoss 22 (3p 4/5; 7rp, eff 23), Tupane 16 (7ab), Jankūns 14 (6ab), Deiviss 14 (4ab), Milaknis 9 (3p 3/4), Mičičs 6 (5rp), Vaits 5, Kavaļausks 2, Sajus 1, Vaļinsks, Arlausks; Masulis.Tiesneši: Miguel Perez Perez (Spānija), Piotr Pastusiak (Polija), Spiros Gkontas (Grieķija).

“Sarkano” spēlētāji Jānis Strēlnieks un Braiens Robertss piedzīvoja sirsnīgu uzņemšanu – abi savulaik palīdzēja bavāriešiem izcīnīt vairākus titulus. Latviešu saspēles vadītājs Bambergas rindās kļuva par trīskārtēju Vācijas čempionu un palīdzēja komandai atgriezties Eirolīgā. Strēlnieks kluba rindās aizvadīja 46 spēles Eiropas stiprāko klubu turnīrā, šajā laikā gūstot 494 punktus.

Ceturtdien abas komandas bija gatavas spēlēt no aizsardzības, bet Strēlnieks tika rūpīgi uzmanīts. Līdz trešās ceturtdaļas beigām spēle aizritēja ar nelielu “Olympiacos” pārsvaru – pēc 30 nospēlētām minūtēm 50:58 viesu labā. Izšķirošās desmitminūtes sākumā “sarkano” uzbrukums gandrīz pilnībā apstājās. Deviņu minūšu laikā ciemiņi guva tikai četrus punktus un uz tablo dega viņiem nelabvēlīgi skaitļi – 67:62.

“Olympiacos” sākās cīņa ar laiku. Strēlnieks, neraugoties uz Bambergas aizsardzību, negaidīja uzbrukuma laika beigas un pēc Vasiļa Spanuļa piespēles realizēja trīspunktu metienu – 67:65. Mājinieki uzbrukumam centās iztērēt visu atvēlēto laiku, bet Rikija Hikmena tālmetiens bija neprecīzs. Jannis Sfairopuloss paņēma minūtes pārtraukumu, savukārt Braiena Robertsa pēdējais mēģinājums bija neprecīzs.

Jānis Strēlnieks 27:44 minūtēs guva astoņus punktus (2p 1/3, 3p 2/5), izcīnīja divas atlēkušās bumbas aizsardzībā, vienu reizi kļūdījās, saņēma vienu personisko piezīmi, izprovocēja vienu pārkāpumu un nopelnīja lietderības koeficientu 8.

Brose Bamberg – Olympiacos Piraeus 67:65 (15:14, 17:26, 18:18, 17:7)Brose: Raits 20 (7ab), Rabits 15, Hekets 13 (6ab), Hikmens 11 (5ab), Zisis 6, Radoševičs 2, Nikoličs, Lu, Hekmans, Štaigers; Olinde, Makdauels-Vaits.Olympiacos: Printezis 12 (7ab), Spanulis 11, Viltjers 10, Strēlnieks 8, Papanikolau 8 (7ab), Robertss 7, Mancaris 3, Maklīns 2, Papapetru 2, Tompsons 2, Bogris; Toliopuloss.Tiesneši: Damir Javor (Slovēnija), Juan Carlos Garcia Gonzalez (Spānija), Joseph Bissang (Francija).

Par vēl vienu pārsteigumu parūpējās Eirokausa čempione “Unicaja”. Hoana Plazas trenētā Malagas komanda savā laukumā pieveica “Khimki” ar 93:84.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222