06.01.2017. 07:38
Latviešu saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks ceturtdien iemeta 20 punktus ULEB Eirolīgas spēlē, palīdzot Vācijas čempionei Bambergas «Brose» izcīnīt piekto uzvaru pēdējos sešos dueļos, bet Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis aizveda Telavivas «Maccabi FOX» līdz uzvarai pār savu bijušo komandu Stambulas «Dariššafaka Doguš» ar Dairi Bertānu ierindā.

«Brose» ar rezultātu 85:65 (18:17, 22:14, 19:16, 26:18) savā laukumā sagrāva spēcīgo Spānijas vienību Barselonas «Lassa».

Strēlnieks laukumā bija 20 minūtes un 48 sekundes, sasniedzot savu karjeras rezultativitātes rekordu Eirolīgā. Latvietis trāpīja visus trīs izpildītos divpunktu metienus un abus soda metienus, kā arī četrus no deviņiem tālmetieniem.

Tāpat Strēlnieks izpildīja četras rezultatīvas piespēles un pieļāva trīs kļūdas, dueli noslēdzot ar 19 efektivitātes koeficienta punktiem.

Iepriekšējais Strēlnieka rezultativitātes rekords ULEB Eirolīgā bija 19 punkti, ko viņš pērn janvāra sākumā iemeta pret Kauņas «Žalgiris».

Ar 20 punktiem izcēlās arī par decembra vērtīgāko spēlētāju turnīrā nosauktais itālis Nikolo Meli, kurš pievienoja arī 13 atlēkušās bumbas un piecus izprovocētus pārkāpumus.

Tikmēr Barselonas vienībai ar 19 punktiem palīdzēja Tairīss Raiss.

Šajā sezonā sešos mačos turnīrā «Brose» zaudējusi ar četru vai mazāk punktu starpību, bet pēdējās sešās cīņās zaudēts vienīgi spēcīgajai Spānijas komandai Madrides «Real», kas ļāvis reāli iesaistīties cīņā par vietu izslēgšanas turnīrā.

Ļoti principiālā mačā ceturtdien Bagatskis palīdzēja «Maccabi FOX» vienībai ar 93:92 (29:14, 24:22, 14:35, 26:21) savā laukumā uzveikt «Dariššafaka Doguš», kuras rindās Bertāns palika bez punktiem.

Šis mačs bija ar vairākiem izrāvieniem. Mača ievadā mājinieki ātri panāca 10:1, bet pirmo ceturtdaļu noslēdza ar 29:14 un pēc puslaika esot priekšā ar 53:36. Trešajā ceturtdaļā jau laukumā pilnībā dominēja viesi, kas tās pēdējās sekundēs arī pārņēma vadību, tomēr divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Telavivas vienība atkal bija priekšā ar 90:81. Atlikušajā laikā mājinieki iemeta tikai vienu tālmetienu, bet ļoti grūtā cīņā izdevās noturēt uzvaru, pēdējā sekundē Bredlijam Vanameikeram realizējot vien divus no trim soda metieniem.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 24 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm bija Sonijs Vīmss.

Tikmēr Bertāns nospēlēja piecas minūtes un 55 sekundes, raidot garām grozam abus izpildītos tālmetienus un veicot divas rezultatīvas piespēles, kas deva 0 efektivitātes punktus.

Kā zināms, Bagatskis par galveno treneri kļuva Ziemassvētkos, atstājot «Dariššafaka Doguš» galvenā trenera Deivida Blata palīga amatu. Abas vienības savā starpā tikās arī dienu pirms Bagatskis oficiāli noslēdza līgumu un toreiz Stambulas basketbolisti mājās bija labāki ar 86:84.

Turnīra līderpozīcijā ar 12 uzvarām 15 spēlēs ir Krievijas vienība Maskavas CSKA, kurai ar desmit panākumiem seko Madrides «Real», Pireju «Olympiacos» un Vitorijas «Baskonia», kuras pieteikumā ir jaunais latvietis Artūrs Kurucs.

«Dariššafaka Doguš» komandai ir astoņas uzvaras 16 mačos un astotā vieta, «Brose» ar septiņām uzvarām pacēlusies uz desmito pozīciju, apsteidzot tieši «Lassa», bet «Maccabi FOX» vienībai seši panākumi dod 14.pozīciju starp 16 vienībām.

Šajā sezonā ULEB Eirolīgā piedalās 16 komandas jeb par astoņām mazāk nekā iepriekšējā sezonā. Pamatturnīrā komandas divos apļos tiksies katra ar katru, aizvadot pa 30 spēlēm, bet izslēgšanas spēlēs iekļūs astoņas labākās vienības.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161