05.05.2013. 16:17
Latviešu saspēles vadītāja Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Krievijas komanda Sanktpēterburgas «Spartak» šodien piedzīvoja neveiksmi otrajā pagarinājumā un nespēja pārvarēt VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) astotdaļfināla barjeru.

Izšķirošajā, trešajā spēlē «Spartak» ar 85:88 (10:18, 11:18, 24:14, 25:20, 11:11, 4:7) savā laukumā piekāpās citai Krievijas komandai BK «Ņižņij Novgorod»

Jau pēc pirmā puslaika «Spartak» bija iedzinējos ar 21:36. Desmit minūtes pirms cīņas beigām mājinieki zaudēja vairs tikai ar 45:50, bet līdz pat pēdējai minūtei tuvāk par pieciem punktiem «Spartak» tā arī nespēja pietuvoties. Tomēr pēc pieciem Vasīlija Zavorujeva gūtajiem punktiem, uzsākot pēdējo pusminūti «Spartak» zaudēja vairs tikai ar 68:70, bet pēdējā uzbrukumā Strēlnieks panāca izlīdzinājumu.

«Ņižņij Novgorod» komandai uzbrukumam atlika vēl pāris sekundes, bet tas netika izmantots un komandām nācās cīnīties pagarinājumā. Pirmajā pieliktajā piecminūtē lielākoties vadībā bija mājinieki, bet pēdējā minūtē vadību pārņēma «Ņižņij Novgorod». Šoreiz «Spartak» basketbolistiem neizšķirtu 81:81 panāca Džošua Kārters un vienībām nācās doties otrajā pagarinājumā.

Arī otrā pagarinājuma izskaņā iedzinējos bija tieši «Spartak» basketbolisti, bet šoreiz jau zaudēja ar trim punktiem. Pēdējā uzbrukuma noslēgums tika uzticēts tieši Strēlniekam, tomēr viņa tālmetiens nebija precīzs un mājinieki cieta neveiksmi ar 85:88.

Kopā Strēlnieks šajā mačā laukumā pavadīja 37 minūtes un 45 sekundes, kuru laikā guva sešus punktus, realizējot divus no četriem divpunktu metieniem un abus soda metienus, bet grozam garām raidot vienīgo tālmetienu. Tāpat latvietis izdarīja piecas rezultatīvas piespēles, izcīnīja divas atlēkušās bumbas un pieļāva trīs kļūdas, cīņu noslēdzot ar četrām personiskajām piezīmēm, kas deva astoņus efektivitātes koeficienta punktus.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 22 punktiem 43 spēlēto minūšu laikā bija uzbrucējs Dižons Tompsons, bet 20 punktus un desmit bumbas zem groziem pievienoja Semjons Antonovs. «Spartak» līderis Lukas Mavrokefalidis šoreiz guva 25 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas.

Sērijā līdz divām uzvarām «Spartak» piekāpās ar 1-2, abas neveiksmes ciešot savā laukumā.

Šosezon «Spartak» komandai vēl atlicis aizvadīt vienu spēli, kas risināsies Krievijas nacionālā čempionāta ietvaros.

VTB Vienotās līgas ceturtdaļfinālā «Ņižņij Novgorod» tiksies ar Lietuvas klubu Kauņas «Žalgiris».

Zināmi arī visi pārējie turnīra ceturtdaļfināla pāri. Latvijas čempionvienība «VEF Rīga» sacentīsies ar Krievijas komandu Maskavas apgabala «Himki», bet vēl divos Krievijas klubu pāros valsts čempione Maskavas CSKA spēkosies ar finansiālās problēmās nonākušo Eiropas Izaicinājuma kausa uzvarētāju Samāras «Krasnije kriļja», bet Eiropas kausa uzvarētāja Krasnodaras «Lokomotiv-Kubaņ» sacentīsies ar Kazaņas «Unics».

Ceturtdaļfināli, pusfināli un fināls ritēs līdz vienas komandas trim uzvarām.