29.12.2013. 20:02
Kijevas "Budivelnik" basketbolisti svētdien, 29. decembrī, cīņas pēdējā trešdaļā atspēlēja 22 punktu starpību un izbraukumā pārspēja Dņiprodzeržinskas "Dņipro AZOT" vienību. Jānis Strēlnieks guva uzvaras grozu, spēles laikā 16 punktiem pievienojot sešas rezultatīvas piespēles.

Ainara Bagatska un Oskara Ernšteina trenētais Kijevas klubs “Budivelnik” (8-5, #5) izbraukumā uzvarēja Dņiprodzeržinskas “Dņipro AZOT (1-10, #14) ar rezultātu 75:70 (19:21, 14:27, 21:18, 21:14). Mājinieki zināja, kā gatavoties spēlei – galvenais treneris Viktors Kobzistijs pērn bija Bagatska asistents Kijevā, bet Guntis Endzels lielāko karjeras daļu strādājis Latvijā.

Cīņas divpadsmitajā minūtē rezultāts bija neizšķirts 23:23, taču nākamajās piecās minūtēs “celtnieki” atļāva pretiniekiem veikt 5:23 izrāvienu. Ar astoņpadsmit punktu deficītu (28:46) viss nebeidzās. Trešās ceturtdaļas sākumā Dņiprodžerzinskas basketbolisti sameta astoņus bezatbildes punktus, panākot vēl lielāku pārsvaru – 35:56. “Budivelnik” centās atspēlēties, taču divdesmit septītajā minūtē nonāca vēl sliktākā situācijā – 40:62.

Situāciju glāba Jānis Strēlnieks. Līdz trešās ceturtdaļas beigām viņš iemeta divus tālmetienus, guva astoņus punktus un perimetrā iedeva piespēli Eihernam – 54:66. Pēdējā ceturtdaļā iniciatīvu uzbrukumā uzņēmās Lavrinovičs un Eiherns, bet Strēlnieks divarpus minūtes minūtes pirms pamatlaika beigām samazināja starpību līdz diviem punktiem – 66:68.

Dņiprodzeržinskas lietuviešu leģionārs Ģedimins Maceina pamanījās netrāpīt tālmetienu, savukārt Eiherns pretējā pusē nekļūdījās – 69:68. AZOT spēlētāji pēdējo reizi vadībā izvirzījās pēc Igora Krivcova brīvmetieniem, taču Jānis Strēlnieks pēc divdesmit sekundēm guva uzvaras grozu viesiem, panākot 71:70 “Budivelnik” labā. Atlikušajā laikā Sammers sameta vēl četrus punktus un Kijevas klubs svinēja laimīgu uzvaru.

Jānis Strēlnieks 32:08 minūtēs guva 16 punktus (2p 5/6, 3p 2/3, 1p 0/1), izdarīja sešas rezultatīvas piespēles, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, divas reizes kļūdījās, saņēma četras personiskās piezīmes, izprovocēja trīs pārkāpumus, ieguva +/- rādītāju 4 un nopelnīja lietderības koeficientu 20.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601