29.10.2016. 11:04
Latvijas basketbolists Jānis Strēlnieks piektdien guva septiņus punktus, taču viņa pārstāvētā Vācijas čempionvienība Bambergas «Brose» viesos ar 74:78 (19:19, 19:21, 19:19, 17:19) cieta zaudējumu pret titulēto spāņu klubu Barselonas «Lassa».

«Brose» cieta otro zaudējumu pēc kārtas un trešo četros ULEB Eirolīgas mačos, kamēr «Lassa» tika pie otrā panākuma četrās spēlēs.

Strēlnieks šajā mačā spēlēja tieši 24 minūtes, trāpot divus no sešiem divpunktu metieniem un vienu no diviem tālmetieniem. Viņš arī izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, izcīnīja divas atlēkušās bumbas un izprovocēja vienu pretinieku pārkāpumu, kas deva astoņus efektivitātes rādītāja punktus.

Saistītie raksti

Ļoti līdzīgajā cīņā «Brose» lielāko pārsvaru ieguva otrajā ceturtdaļā, kad bija vadībā ar 32:27, taču tad «Lassa» veica deviņu punktu izrāvienu. Pēdējā ceturtdaļā laukuma saimnieki nepilnas četras minūtes pirms beigām spēja panākt astoņu punktu pārsvaru 73:65, taču mača beigas bija ļoti sīvas, jo «Brose» sešas sekundes pirms beigām spēja samazināt starpību līdz diviem punktiem 74:76. Atlikušajā laikā Vācijas klubs izglābties gan nespēja, jo «Lassa» iemeta divus soda metienus, kas ļāva svinēt panākumu.

Tikmēr citā spēlē Lietuvas čempionvienība Kauņas «Žalgiris» savās mājās ar 74:87 (16:21, 16:22, 25:21, 17:23) zaudēja Telavivas «Maccabi Fox» no Izraēlas, arī piedzīvojot trešo zaudējumu četros mačos.

Mājiniekiem Lukass Lekavičs guva 16 punktus, bet uzvarētājiem ar 18 punktiem izcēlās Endrjū Goudeloks.

Savukārt divu Stambulas klubu duelī «Fenerbahce» pretinieku laukumā ar 103:87 (22:19, 26:22, 22:23, 33:23) uzvarēja «Galatasaray Odeabank», tiekot pie ceturtā panākuma tikpat mačos.

Uzvarētajiem grieķis Kosts Sluks guva 24, bet amerikānis Bobijs Diksons 22 punktus, kamēr «Galatasaray Odeabank» rindās ar 16 punktiem izcēlās Ostins Daje.

Visbeidzot Atēnu «Panathinaikos Superfoods» (Grieķija) savās mājās ar 70:59 (23:14, 23:11, 15:16, 9:18) uzvarēja Belgradas «Crvena Zvezda» no Serbijas.

LETA jau ziņoja, ka ceturtdien ceturtās kārtas mačā Dairis Bertāns guva četrus punktus, taču nospēlēja tikai nepilnas sešas minūtes Stambulas «Dariššafaka Doguš» komandas, ko trenē Deivids Blats ar asistentiem Ainaru Bagatski un Oskaru Ernšteinu, zaudētā spēlē.

«Dariššafaka Doguš» savā laukumā ar 79:84 (20:13, 26:22, 19:23, 14:26) zaudēja citam Stambulas klubam «Anadolu Efes», ciešot otro neveiksmi četros mačos.

Bertāns spēlēja piecas minūtes un 21 sekundi, lielāko daļu no šī laika laukumā pavadot pirmajā ceturtdaļā. Viņš trāpīja vienīgo divpunktu metienu un realizēja abus soda metienus. Tāpat latvietis izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva divas kļūdas un izprovocēja divus pretinieku pārkāpumus, kas viņam deva piecus efektivitātes koeficienta punktus.

ULEB Eirolīgas kopvērtējumā pēc četrām kārtām pa četrām uzvarām četrās spēlēs ir pērnā gada turnīra finālistēm Maskavas CSKA un «Fenerbahce». Pa trīs panākumiem četros mačos ir Madrides «Real», Pirejas «Olympiacos» un «Panathinaikos Superfoods» komandām.

«Dariššafaka Doguš» ar diviem panākumiem ir septītā, savukārt Bambergas «Brose» ar vienu uzvaru četros mačos ieņem 12.vietu.

Šajā sezonā ULEB Eirolīgā piedalās 16 komandas jeb par astoņām mazāk nekā iepriekšējā sezonā. Pamatturnīrā komandas divos apļos tiksies katra ar katru, aizvadot pa 30 spēlēm, bet izslēgšanas spēlēs iekļūs astoņas labākās vienības.

Aizvadītajā sezonā par ULEB Eirolīgas čempioni kļuva Maskavas CSKA komanda, kas finālā uzvarēja Stambulas «Fenerbahce» basketbolistus.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161