15.10.2016. 09:40
Latvijas izlases basketbolists Jānis Strēlnieks piektdien guva septiņus punktus, bet viņa pārstāvētā Vācijas čempionvienība Bambergas «Brose Baskets» ar zaudējumu dramatiskā galotnē sāka jauno ULEB Eirolīgas sezonu.

«Brose Baskets» viesos Stambulā ar 66:67 (22:18, 11:18, 18:17, 15:14) atzina iepriekšējās sezonas Eirolīgas finālistes Turcijas kluba «Fenerbahce» pārākumu.

Strēlnieks spēlēja 27 minūtes un 57 sekundes, trāpot divus no astoņiem trīspunktu metieniem un vienīgo soda metienu, bet aizmetot garām vienu divpunktienieku.

Saistītie raksti

Latvietis arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu, reizi pārkāpa noteikumus un divas reizes uz pārkāpumu izprovocēja pretiniekus, kas viņam deva astoņus efektivitātes rādītāja punktus.

Līdzīgajā cīņā nevienai komandai lielu pārsvaru iegūt neizdevās. Pirmā ceturtdaļā nedaudz labāki bija viesi, kuriem pēc desmit nospēlētām minūtēm bija četru punktu pārsvars, savukārt pēc tam iniciatīva piederēja «Fenerbahce», kas trešās ceturtdaļas sākumā ieguva lielāko pārsvaru 41:33.

Spēles liktenis izšķirās mača izskaņā, kurā «Brose Baskets» neizmantoja divas iespējas, izraut uzvaru. Dariuss Millers 49 sekundes pirms beigām, kad viesi atradās iedzinējos ar vienu punktu, netrāpīja tālmetienu, taču Stambulas kluba čehu leģionārs Jans Veselijs pēc tam neiemeta arī divus soda metienus. Pēdējais uzbrukums bija Bambergas komandai, taču Nikolo Melli trīspunktu metiens mērķi nesasniedza.

Uzvarētājiem Bogdans Bogdanovičs guva 18 punktus, bet Bambergas komandā rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Millers.

«Brose Baskets» no tālās distances realizēja vien 26,9% metienus, trāpot septiņus no 26 trejačiem, kamēr «Fenerbahce» šis rādītājs bija 7/14.

LETA jau ziņoja, ka ceturtdien ar uzvaru Eirolīgā debitēja Dairis Bertāns, kurš guva 13 punktus, palīdzot Stambulas «Dariššafaka Doguš» komandai, kurā par galvenā trenera Deivida Blata palīgiem strādā Ainars Bagatskis un Oskars Ernšteins, viesos ar 73:70 pārspēt Belgradas «Crvena Zvezda» vienību.

Vēl vienā spēlē Barselonas «Lassa», kuras sistēmā spēlē patlaban no traumas atlabstošais talantīgais Rodions Kurucs, viesos ar 69:63 (23:21, 11:15, 9:15, 26:12) uzvarēja Krievijas klubu Kazaņas «Unics».

Uzvarētājiem Džastins Dalmens guva 23 punktus, bet «Unics» komandā ar 14 punktiem izcēlās Kīts Lengfords.

Eirolīgā spēlē arī Spānijas klubs Vitorijas «Baskonia», kurā debiju varētu piedzīvot Artūrs Kurucs, kurš ir iekļauts komandas pieteikumā Eirolīgas turnīram.

Šajā sezonā Eirolīgā piedalās 16 komandas jeb par astoņām mazāk nekā iepriekšējā sezonā. Pamatturnīrā komandas divos apļos tiksies katra ar katru, aizvadot pa 30 spēlēm, bet izslēgšanas spēlēs iekļūs astoņas labākās vienības.

Aizvadītajā sezonā par ULEB Eirolīgas čempioni kļuva tieši Maskavas CSKA komanda, kas finālā uzvarēja Stambulas «Fenerbahce» basketbolistus.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa