28.01.2016. 23:45
Eirolīgas "Top 16" turnīrā trešo zaudējumu piecās spēlēs piedzīvoja Jāņa Strēlnieka pārstāvētais Bambergas "Brose Baskets", kas izbraukumā ar 70:91 zaudēja Maskavas CSKA. Cīņas liktenis izšķīrās otrajā ceturtdaļā, kuru CSKA uzvarēja ar 30:11 - pārējā spēlē Bambergas komanda zaudēja ar 59:61. Strēlnieks šovakar guva trīs punktus, bet viens no mača tiesnešiem bija Oļegs Latiševs.

Bambergas komandai izdevās sapņu sākums – Nikoss Zisis, Dariuss Millers un Bredlijs Vanameikers kopīgām pūlēm divarpus minūtēs panāca 10:0 viesu labā. Maskavas CSKA pirmoreiz vadībā izvirzījās vien ceturtdaļas priekšpēdējā minūtē, kad no soda metienu līnijas precīzs bija Milošs Teodosičs, bet vēl otrā ceturkšņa otrajā minūtē tablo vēstīja par neizšķirtu 29:29.

Tad gan sākās mājinieku ofensīva, no kuras Bamberga tā arī neattapās. Vispirms CSKA trīsarpus minūšu laikā guva 11 punktus pēc kārtas (40:29), bet puslaiku pārtraukumā laukuma saimnieki devās jau pie 21 punkta starpības (55:34). Otrā puslaika sākumā CSKA guva vēl septiņus punktus (62:34), bet Strēlnieks savu pirmo grozu (divi punkti ar sodu) guva vien 26. minūtē, tobrīd panākot 42:67. Nekādu brīnumu vairs nebija, un CSKA svinēja pārliecinošu uzvaru - 91:70. Ierēķinot VTB Vienotās līgas un Eirolīgas spēles, CSKA šosezon savā laukumā 19 mačos izcīnījusi 18 uzvaras un zaudējusi vienīgi Malagas "Unicaja" (78:86).

Jānis Strēlnieks laukumā pavadīja 14 minūtes un 44 sekundes, guva trīs punktus (2p. – 1/2, 3p. – 0/3, 1p. – 1/1), neatdeva nevienu rezultatīvu piespēli un neizcīnīja nevienu atlēkušo bumbu. Strēlniekam bija viens no sliktākajiem +/- koeficientiem komandā - mīnus 18. Uzvarētājiem 19 punktus guva Nado de Kolo, bet Bambergai 12 iemeta Nikoss Zisis. Atgādinām, ka abas komandas savā starpā spēlēja arī iepriekšējā grupu turnīrā – mājās CSKA uzvarēja ar 83:77, bet viesos ar 100:88.

Vakara centrālajā spēlē Madrides "Real" izcīnīja drošu uzvaru pār Pirejas "Olympiacos" (84:72). Madridieši jau lielāko daļu pirmā puslaika bija vadībā, tomēr starpība bija vien daži punkti. Toties trešajā ceturtdaļā mājinieci pilnībā salauza pretinieku pretestību, panākot +18 (61:43), ceturtajā ceturtdaļā iegūstot arī +19 (74:55) un beigās uzvarot ar 84:72. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Serhio Ļuļs, bet viesiem pa 14 punktiem guva Otello Hanters un Daniels Hakets. Pagājušajā sezonā tieši "Real" un "Olympiacos" spēlēja Eirolīgas finālā – ar 78:59 uzvarēja spāņi.