12.01.2017. 10:01

Ar astoņām uzvarām un astoņiem zaudējumiem Turcijas trešā spēcīgākā komanda Stambulas "Darussafaka Dogus" pašlaik ieņem astoto vietu. Komandai izdevies uzvarēt trīs mājas spēlēs pēc kārtas, tomēr šovakar priekšā smags pārbaudījums, jo pirmajā tikšanās reizē Vitorijas "Baskonia" pārākumu nācās atzīt ar 52:73.

Turki divpunktu metienus realizēja ar 28,9% precizitāti, kas ir sliktākais rezultāts visā Eirolīgā, bet gūtie 52 punkti bija Stambulas "Darussafaka Dogus" antirekords Eirolīgā. Tāpat vērts izcelt, ka Vitorijas "Baskonia" pirmajā aplī tika galā ar visām četrām Stambulas komandām – vēl arī "Fenerbahce", "Galatasaray" un "Anadolu Efes".

9. decembrī aizvadītajā duelī Dairis Bertāns laukumā pavadīja nepilnas 18 minūtes, kuru laikā guva trīs punktus, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, kā arī vienu reizi kļūdījās. Latvietim izdevās realizēt vienīgo metienu, kas tika līdz grozam, jo otrs tika bloķēts.

Pretinieku rindās četriem spēlētājiem izdevās sasniegt desmit punktu atzīmi, un rezultatīvākais ar 14 punktiem bija 24 gadus vecais amerikāņu saspēles vadītājs Šeins Larkins, kurš pārstāvējis trīs komandas Nacionālajā basketbola asociācijā – Dalasas "Mavericks", Bruklinas "Nets" (pagājušajā sezonā 78 spēles) un Ņujorkas "Knicks".

Stundu agrāk laukumā dosies Bambergas "Brose", kas viesos cīnīsies ar Kazaņas "Unics". Vācijas čempione uzvarējusi septiņas reizes un atrodas desmitajā vietā, kamēr krieviem seši panākumi, bet trešā pozīcija no apakšgala.

Komandas iepriekš tikās 20. oktobrī, Bambergas "Brose" savā laukumā izcīnot saspringtu uzvaru ar 89:86. Sākoties noslēdzošajai ceturtdaļai, mājiniekiem bija septiņu punktu deficīts, bet pēc Jāņa Strēlnieka realizētā tālmetiena sešas ar pusi minūtes līdz noslēgumam izdevās izvirzīties vadība.

Latvijas izlases saspēles vadītājs realizēja abus trīspunktniekus un piecus no sešiem divpunktu metieniem, ar 17 punktiem kļūstot par rezultatīvāko spēlētāju uzvarētāju rindās. Sasniegumu izdevās pārspēt tikai 30. decembrī ar 18 punktiem pret Stambulas "Galatasaray", un iegūto pārliecību Strēlnieks nezaudēja arī nākamajā mačā, "Barcelona" grozā ielādējot 20 punktus. Vai izdosies turpināt uguņošanu?