29.04.2014. 22:21
Ukrainas Superlīgas finālu šodien sasniedza Ainara Bagatska, Oskara Ernšteina un Jāņa Strēlnieka pārstāvētais Kijevas "Budivelnik", kas pusfināla sērijas ceturtajā spēlē ar 92:81 pārspēja Mariupoles "Azovmash".

Aizvakar Ainara Bagatska, Oskara Ernšteina un Jāņa Strēlnieka vadītās komandas basketbolisti piekāpās viesos ar 73:91, nespējot noslēgt sēriju jau trešajā spēlē, tomēr šodien Mariupolē "Budivelnik" pielika punktu "Azovmash" pretestībai. Latviešu pārstāvētā komanda uzvarēja ar 92:81.

Pēc pirmā puslaika Kijevas komandai bija tikai +8 (42:34), bet izšķirošā bija trešā ceturtdaļa, kurā "Budivelnik" iemeta 31 punktu un pirms pēdējām 10 minūtēm ieguva pārliecinošo +20 (73:53). Būtisku lomu Kijevas kluba uzvarā spēlēja tieši Latvijas saspēles vadītājs.

Jānis Strēlnieks sāka maču starta pieciniekā un laukumā pavadīja 32 ar pusi minūtes. Šajā laikā latvietis guva 16 punktus (2p. – 4/6, 3p. – 1/1, 1p. – 5/6), izcīnīja četras atlēkušās bumbas, atdeva septiņas rezultatīvas piespēles, izprovocēja septiņus noteikumu pārkāpumus un pārtvēra vienu bumbu. Strēlnieka rēķinā arī viena piezīme un sešas kļūdas.

Finālsērijā "Budivelnik" sacentīsies ar Južnijas "Himik", kuru trenē Kārlis Muižnieks, bet "Himik" uzbrukumā darbojas Rolands Freimanis. Fināls sāksies 6.maijā Južnijā. Sērija tiks izspēlēta līdz trim uzvarām.

Zviedrijas basketbola čempionāta finālsērijā otro zaudējumu piedzīvoja aizsarga Edgara Jeromanova pārstāvētais klubs Norčēpingas "Dolphins", kas ar 69:82 savā laukumā atzina Sodertaljes "Kings" pārākumu.

Jeromanovs bija viens no starta piecinieka vīriem un 38 minūšu un 33 sekunžu laikā guva 12 punktus (2p. – 1/3, 3p. – 2/8, 1p. – 4/6). Latvieša rēķinā arī septiņas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, trīs pārtvertās bumbas, viena piezīme un sešas kļūdas.

Sērijā līdz četrām uzvarām "Dolphins" ir nokļuvis zaudētājos ar 1:2. Nākamais mačs notiks 1.maijā Norčēpingā.

Izmantotie resursi:Суперліга. Асоціація баскетбольних клубів...Basketligan herr - Svenska...

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222