23.11.2017. 23:44

Itālijas un Grieķijas grandu „Milan” un „Olympiacos” duelī katras komandas sākumsastāvā devās pa latviešu spēlētājam, proti, pamatpieciniekā bija gan Dairis Bertāns, gan Jānis Strēlnieks, un jau pirmajā uzbrukumā Strēlnieks izdarīja rezultatīvu piespēli tālmetienam. Bertāns savus pirmos divus tālmetienus netrāpīja, kamēr Strēlnieks ar pieciem gūtiem punktiem palīdzēja grieķu klubam pārņemt vadību.

Sekoja gan „Milan” izrāviens 12:0 un izvirzīšanās vadībā ar 21:14, bet otrajā ceturtdaļā lieliski spēlēja Strēlnieks. Viņš otrajā ceturtdaļā guva deviņus punktus, un pēc pirmā puslaika viņa komanda jau bija vadībā ar 46:42.

Taču turpinājumā „Olympiacos” vairs tik veiksmīgi negāja, neskatoties uz Braiena Robertsa un Džamela Maklīna rezultativitāti. Milānas sastāvā svarīgu pienesumu sniedza lietuvietis Artūrs Gudaitis, kurš izcēlās ar „double-double”, un piecas minūtes pirms beigām Milāna bija vadībā ar 75:72. Gudaitis arī pēdējās minūtēs spēlēja lieliski un guva astoņus Milānas punktus pēc kārtas, taču 30 sekundes pirms beigām netrāpīja grozā. „Milan” vēl gan palika iespēja pēdējā uzbrukumā izraut uzvaru, bet Kērtisa Džerelsa metiens bija nesekmīgs, un „Olympiacos” uzvarēja ar 86:85.

Strēlnieks nospēlēja 26:28 minūtes, kurās guva 14 punktus (1p. 2/2, 2p. 3/3, 3p. 2/4) un izdarīja piecas rezultatīvas piespēles. Viņam arī divas atlēkušās bumbas un divas kļūdas, kā arī viena pārtverta bumba un viena piezīme. „Milan” sastāvā Bertāns laukumā bija tikai pirmajā ceturtdaļā un piecās minūtēs punktus neguva (3p. 0/2), bet vienreiz pārtvēra bumbu. Toties Gudaitim 19 punkti un desmit atlēkušās bumbas.

Izbraukuma spēlē Serbijā pret „Crvena Zvezda” Spānijas klubs „Baskonia” sākumsastāvā atkal sūtīja divus latviešus – Jāni Timmu un Rinaldu Mālmani. Lai arī Timmam atkal sākumā īpaši nesekmējās ar tālmetienu precizitāti, viņš bija starp rezultatīvākajiem komandā un palīdzēja „Baskonia” būt vadībā ar 47:38 pēc pirmā puslaika.

Otrajā puslaikā „Crvena Zvezda” pamazām dzēsa deficītu, bet trešās ceturtdaļas izskaņā savus pirmos punktus spēlē guva Mālmanis, trāpot tālmetienu, tobrīd sniedzot savai komandai deviņu punktu pārsvaru. Serbi spēja vēl sarūpēt sīvu spēles izskaņu, kurā divas minūtes pirms beigām svarīgu tālmetienu trāpīja Timma, panākot 81:78. Pēc tam „Baskonia” vairs vadību no rokām neizlaida, uzvarot ar 85:81.

Timma nospēlēja 27:14 minūtes un guva 15 punktus (1p. 2/2, 2p. 2/2, 3p. 3/8). Viņam arī četras atlēkušās bumbas un divas piespēles, arī pa vienai kļūdai un pārtvertai bumbai, kā arī viena piezīme. Mālmanis savukārt laukumā bija 12:12 minūtes un guva trīs punktus, trāpot vienu no diviem trejačiem. Viņam viena atlēkusī bumba un trīs piezīmes.

Izmantotie resursi:Turkish Airlines EuroLeague - Welcome to...