04.02.2016. 22:48
Ceturtdien, 4. februārī, sākās "Turkish Airlines" Eirolīgas "Top 16" turnīra sestās kārtas spēles basketbolā. Bambergas "Brose Baskets" spēlētāji (3-3) pieļāva tikai astoņas kļūdas un savā laukumā uzvarēja katalāņu klubu "FC Barcelona" (2-4) ar rezultātu 74:70.

Pirmais puslaiks pagāja spraigā cīņā, nevienai komandai neiegūstot lielu pārsvaru. Katalāņu kluba superzvaigznes Džastins Delmans (Doellman) un Huans Karloss Navarro vairākas reizes izvirzīja ciemiņus vadībā, taču Bambergas spēlētāji allaž atspēlējās. Pēc Strēlnieka tālmetiena komandas šķīra tikai viens punkts – 16:17.

Otrās ceturtdaļas sākumā Pau Rivass (Ribas) ar precīziem metieniem perimetra ārpusē un iekšpusē palielināja “Barsas” atrāvienu līdz sešiem punktiem – 18:24. Bambergas saspēles vadītājs Vanameikers un uzlēkusī itāliešu zvaigzne Melli realizēja divus tālmetienus pēc kārtas, atgūstot mājiniekiem vadību – 26:24. Barselona izlīdzināja rezultātu (28:28), taču Millera tālmetiens un Eliasa Herisa rezultatīvā spēle puslaika izskaņu deva priekšroku mājiniekiem – 35:32.

Bambergas spēlētāji gan otrajā, gan trešajā ceturtdaļā iemeta pa četriem tālmetieniem katrā, turklāt abos gadījumos sēriju sāka Jānis Strēlnieks. Pēc pārtraukuma viņš rezultatīvi uzbruka no visām pozīcijām, īsā laikā sametot septiņus punktus, kā arī perimetrā “pabaroja” kolēģi Milleru – 50:41. Pusstundas beigas vairāk nebija tik veiksmīgas. Grieķijas jaunpilsonis Aleksandars Vezenkovs izcēlās ar atbildes trīspunktnieku, bet Navarro trāpīja no tuvākas distances – 53:50.

Disciplinēta spēle – līdz ceturtās ceturtdaļas vidum mājinieki vidēji pieļāva vienu kļūdu piecu minūšu laikā – apvienojumā ar stabilitāti trīspunktu metienos saglabāja Bambergai iniciatīvu. Pēc Nika Ziša trīspunktnieka “Brose Baskets” atjaunoja plus astoņi – 60:52. Strēlniekam un Milleram turpinot izcelties uzbrukumā, pārsvars pieauga – 68:54. Vanameikers sasteidza vienu no pēdējiem uzbrukumiem, taču Barselonas nespēja gūt grozu atbildes uzbrukumā vēstīja par Bambergas uzvaru.

Jānis Strēlnieks 27:35 minūtēs kļuva par rezultatīvāko spēlētāju Bambergas sastāvā. Aizsargs guva 16 punktus (2p 3/5, 3p 2/6, 1p 4/4), izcīnīja divas atlēkušās bumbas aizsardzībā, izdarīja četras rezultatīvas piespēles, saņēma trīs personiskās piezīmes, izprovocēja divus pārkāpumus, ieguva +/- rādītāju 7 un nopelnīja lietderības koeficientu 15.

“Lokomotiv-Kubaņ” izbraukumā Malagā iemeta 16 no 34 (!) tālmetieniem un sakāva “Unicaja” ar rezultātu 82:64 (16:16, 18:16, 26:15, 22:17). Malkolms Dileinijs realizēja 6 no 10 trīspunktniekiem, pievienoja trīs brīvmetienus un guva 21 punktu.

Jorgos Barcokas vīru panākums ir vēl iespaidīgāks, ņemot vērā, ka komanda aizvada, iespējams, smagāko izbraukumu sezonā. Nedēļas laikā spēlētājiem jāceļo šādā maršrutā: Krasnodara-Maskava-Belgrada-Maskava-Astana-Maskava-Malaga-Maskava-Krasnodara.

Zagrebas “Cedevita” sastāvā laukumā izgāja 16 gadus vecais Džanans Musa, bet Horvātijas klubs savā laukumā zaudēja Atēnu “Panathinaikos” ar 60:78. Stambulas “Daruššafaka” izcīnīja pirmo uzvaru "Top 16" turnīrā, mājās pārspējot Belgradas “Crvena Zvezda” – 69:66.