11.05.2014. 20:44
Jānis Strēlnieks izdarīja 11 rezultatīvas piespēles un divas minūtes pirms pamatlaika beigām iemeta ļoti svarīgu tālmetienu, nodrošinot Kijevas "Budivelnik" basketbolistiem uzvaru ar rezultātu 82:72. Ukrainas Superlīgas finālsērijā līdz trīs uzvarām Ainara Bagatska un Oskara Ernšteina vīri izvirzījušies vadībā ar 2-1. Ceturtā spēle notiks 13. maijā Kijevā.

Atšķirībā no finālsērijas pirmajām spēlēm Južnijā, trešajā cīņā “Budivelnik” tradicionālo līderu loku papildināja Dežuans Sammers. Amerikānis sajuta metienu garšu un cīņas gaitā guva grozu pēc groza, uzbrukdams ar vairāk nekā 60% precizitāti. Pievienojot klāt Darjuša Lavrinoviča cīņu zem groziem un Jāņa Strēlnieka nesavtību spēles organizācijā, “celtnieki” otrajā puslaikā pārņēma spēles grožus savās rokās.

Pirmajās divdesmit minūtēs bieži priekšā atradās viesi, kuru rindās spīdēja Rolands Freimanis un Pols Dileinijs. Latviešu spēka uzbrucējs guva astoņus no pirmajiem 15 “ķīmiķu” punktiem, savukārt amerikānis uzliesmoja puslaika beigās. Ja pretējā nometnē neārdītos Sammers, Južnijas pārsvars būtu lielāks par trīs punktiem – 38:41.

Kijevas trio trešajā ceturtdaļā pārsvēra svaru kausu “celtnieku” labā. Sammers turpināja kanonādi, Lavrinovičs iemeta no distances un bija grūti apturams soda laukumā, bet Strēlnieks apgādāja partnerus ar labām piespēlēm.

Ceturtās ceturtdaļas vidū “Budivelnik” pārsvars divreiz sasniedza deviņus punktus (70:61 un 74:65). Kārļa Muižnieka vīri centās atspēlēties, taču Strēlnieka tālmetiens divas minūtes pirms pamatlaika beigām samazināja viņu izredzes līdz minimumam – 77:67. Atlikušajā laikā viesi nepaspēja atspēlēties. Uzvara – 82:72 (19:19, 19:22, 23:16, 21:15).

Jānis Strēlnieks 33:58 minūtēs guva 10 punktus (2p 3/7, 3p 1/3, 1p 1/2), izdarīja 11 rezultatīvas piespēles, izcīnīja četras bumbas zem groziem, saņēma trīs personiskās piezīmes, izprovocēja trīs pārkāpumus un pārķēra divas bumbas. Sammers spēli pabeidza ar 27 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām, Lavrinovičam 13 punkti.

Južnijas rindās rezultatīvākais no jauna bija Rolands Freimanis. Uzbrucējs 26:49 minūtēs sameta 18 punktus (2p 6/10, 3p 1/3, 1p 3/4), savāca piecas atlēkušās bumbas, vienu reizi kļūdījās, četras reizes pārkāpa noteikumus un izprovocēja trīs piezīmes. Dileinijs pievienoja 16 punktus, piecas bumbas un septiņas piespēles.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]