05.06.2016. 23:53
Svētdien Vācijas basketbola čempionāta Bundeslīgā pie uzvaras pirmajā finālsērijas spēlē tika Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Bambergas "Brose Baskets" komanda.

Bambergas ceļš līdz titula aizstāvēšanai bijis gluds - pēc pārliecinošas uzvaras (3-0) ceturtdaļfinālā pār "s.Oliver Baskets" sekoja pusfināls, kurā pretī stājās ambiciozā Minhenes "Bayern". Bavārieši gan nespēja izrādīt cienīgu pretestību Andrea Trinkjēri vadītajai komandai, Bamberga vēlreiz uzvarēja ar 3-0. Ceļā līdz finālam "Brose Baskets" nevienā no sešām spēlēm neuzvarēja ar mazāk kā 14 punktu starpību. Finālā pretī stājās Ulmas "ratiopharm", kā nonākšana finālā bija pārsteigums. Pēc septītās vietas regulārās sezonas finišā Ulmas komanda ceturtdaļfinālā ar 3-1 pieveica regulārā turnīra otro labāko komandu Oldenburgas "EWE Baskets", bet pusfinalā ar 3-0 apspēlēja Frankfurtes "Skyliners".

Finālsērijā par izteiktu favorīti uzskatāma čempiontitula aizstāvētāja "Brose Baskets", kas savu statusu apliecināja arī pirmajā sērijas mačā svētdien. Pēc līdzīgas pirmās ceturtdaļas Bambergas komanda otrajā desmitminūtē veica ievērojamu atrāvienu un puslaika pārtraukumā devās pie +15 (54:39). Spēles otrajā cēlienā aina laukumā nemainījās, un Bambergas komanda svinēja pārliecinošu panākumu ar rezultātu 101:82.

Jānis Strēlnieks laukumā bija 23 minūtes un 19 sekundes, guva desmit punktus (2p. 2/4, 3p. 1/3, s.m. 3/4), atdeva trīs rezultatīvas piespēles un izcīnīja trīs atlēkušās bumbas. Rezultatīvākais uzvarētājiem bija Dariuss Milers, kura kontā 26 punkti, kā arī četras piespēles, bet Bredam Vanameikeram 17 punkti un četras piespēles.

Sērijas nākamā spēle paredzēta trešdienas vakarā Ulmā. Vācijas čempiontitula izcīnīšana garantēs dalību ULEB Eirolīgā nākamajā sezonā. Strēlniekam pagaidām ir spēkā līgums ar Bambergas klubu līdz šīs sezonas beigām.

ACB līgas pusfināla otrajā spēlē Dāvja Bertāna pārstāvētā Vitorijas "Laboral Kutxa" izbraukumā ar rezultātu 68:73 piekāpās "Barcelona" vienībai, lai gan pirms pēdējās ceturtdaļas vēl atradās vadībā ar 56:52. Bertāns laukumā bija 11 minūtes un 13 sekundes, punktus neguva (3p. 0/2), atdeva vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu un saņēma trīs personiskās piezīmes.

Sērijā līdz trim panākumiem nu rezultāts kļuvis 0-2, bet nākamā spēle paredzēta trešdien pulksten 22:00 "Laboral Kutxa" mājvietā Vitorijā. Otrā pusfināla sērijā Madrides "Real" ar 2-0 atrodas vadībā pret "Valencia".

Itālijas čempionāta A sērijas fināla otrajā mačā Milānā Ojāra Siliņa un Artūra Strautiņa pārstāvētā "Grissin Bon Reggio Emilia" ar 73:94 atzina vietējās "EA7 Emporio Armani" pārākumu. Līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts nu kļuvis jau 0-2. Nākamās divas spēles risināsies Redžo Emīlijā un pirmā no tām otrdienas vakarā.

Līdz pat spēles dienai nebija zināms, vai laukumā dosies svarīgi Redžo Emilijas komandas spēlētāji Pjetro Aradori un Ojārs Siliņš, kuri guvuši nelielus savainojumus. Pirmais laukumā tā arī nedevās, bet latviešu uzbrucējs spēlēja 25 minūtes, kuru laikā guva septiņus punktus (2p. 2/4, 3p. 1/1), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu, izprovocēja vienu piezīmi, pieļāva divas kļūdas un saņēma trīs piezīmes.

Artūrs Strautiņš leģionāru limita dēļ spēlei pieteikts nebija.