17.06.2015. 23:45
Latviešu saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks trešdien izcēlās ar 22 gūtajiem punktiem, taču viņa pārstāvētā Bambergas «Brose Baskets» Vācijas čempionāta finālsērijas ceturtajā cīņā izbraukumā ar 73:83 (19:20, 15:25, 17:20, 18:22) piekāpās Minhenes «Bayern» basketbolistiem.

Sērijā līdz trim uzvarām rezultāts ir neizšķirts 2-2, bet piektā - izšķirošā - komandu cīņa norisināsies svētdien Bambergā.

Strēlnieks šajā mačā laukumā pavadīja 25 minūtes un 37 sekundes, gūdams 22 punktus.

Latvietis realizēja divus no trim divpunktu metieniem un sešus no desmit tālmetieniem, bet neiemeta savu vienīgo soda metienu. Tāpat Strēlnieka rēķinā divas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viena kļūda un viena piezīme.

Strēlnieks bija «Brose Baskets» rezultatīvākais spēlētājs, kamēr «Bayern» rindās arī 22 punktus iemeta Brūss Teilors.

Kā zināms, Vācijas čempionāta ceturtdaļfinālā Bambergas klubs sērijā ar 3-0 pieveica Ludvigsburgas «MHP Riesen» vienību, bet pusfinālā ar 3-0 pārspēja Ulmas «Ratiopharm» komandu.

Tieši «Brose Baskets» basketbolisti tika kronēti par bundeslīgas regulārā čempionāta uzvarētājiem, jo 34 spēlēs izcīnīja 29 uzvaras, bet otro vietu ar 28 panākumiem ieņēma spēcīgā «Alba» vienība. Savukārt trešajā vietā sezonu ar 26 uzvarām noslēdza «Bayern» basketbolisti.

Iepriekšējā sezonā «Brose Baskets» nepārvarēja Vācijas čempionāta ceturtdaļfināla barjeru, bet pirms tam četrus gadus pēc kārtas izcīnīja zelta medaļas. Šosezon «Brose Baskets» spēlēja arī Eiropas kausa sacensībās, kur astotdaļfinālā divu spēļu summā piekāpās Krievijas klubam Krasnodaras «Lokomkotiv-Kubaņ».

Iepriekš no Latvijas basketbolistiem Bambergas komandā spēlējis latvietis Uvis Helmanis, kurš, tāpat kā Strēlnieks, nāk no Talsiem. Helmanis šo vienību pārstāvēja no 2002. līdz 2006.gadam.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana