31.12.2015. 00:31
Latvijas basketbola izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks trešdien guva 16 punktus ULEB Eirolīgas otrā posma pirmās kārtas mačā, tomēr viņa pārstāvētā Vācijas čempione Bambergas «Brose Baskets» viesos ar 79:82 (19:13, 20:17, 20:27, 19:25) piekāpās titula aizstāvētājai Madrides «Real» no Spānijas.

Par šī gada Latvijas labāko basketbolistu atzītais Strēlnieks laukumā pavadīja 23 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā realizēja trīs no pieciem divpunktu metieniem, divus no četriem tālmetieniem un visus četrus soda metienus.

Tāpat latvietis šajā spēlē savāca trīs bumbas zem groziem, izdarīja piecas rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja trīs piezīmes un izprovocēja trīs pārkāpumus. Ar 16 gūtajiem punktiem un 19 efektivitātes punktiem viņš bija rezultatīvākais savā komandā.

Tikmēr mājinieku komandā ar 22 punktiem izcēlās Serhio Rodrigess.

Pateicoties astoņu punktu izrāvienam «Brose Baskets» trīsarpus minūtes pirms pirmās ceturtdaļas bija izvirzījusies vadībā ar 13:8. Orajā spēles ceturksnī viesi vairākas reizes panāca jau 14 punktu pārsvaru, bet pirmā puslaika beigās mājinieki handikapu nedaudz sadeldēja, pēc pirmajām 20 minūtēm rezultāta tablo vēstot 40:30 Bambergas vienības labā.

Trešajā spēles nogrieznī «Real» pakāpeniski samazināja «Brose Baskets» izrāvienu un pirms ceturtās ceturtdaļas viesiem piederēja vien trīs punktu pārsvars (60:57). Ceturtajā spēles ceturksnī divas minūtes pirms finālsvilpes Madrides klubs jau bija panācis piecu punktu pārsvaru (75:70), tomēr nākamajos uzbrukumos Strēlnieks ar precīzu tālmetienu un divpunktu metienu mača rezultātu izlīdzināja.

Tāpat neizšķirtu 77:77 rezultāta tablo vēstīja 21 sekundi līdz pamtlaika beigām, tomēr Rodrigess bija precīzs no tālienes, bet astoņas sekundes vēlāk otrā laukuma galā no soda metienu līnijas divreiz nekļūdīgs bija Bredlijs Vanameikers. Izšķirošajos spēles momentos Strēlnieks atradās uz rezervistu soliņa, bet «Brose Baskets» piedzīvoja zaudējumu ar 79:82.

Jau vēstīts, ka vēl vienā F apakšgrupas mačā Latviešu saspēles vadītāja Kaspara Vecvagara pārstāvētā Lietuvas basketbola čempione Kauņas «Žalgiris» trešdien ar 68:89 (14:33, 26:22, 15:9, 13:25) savā laukumā piekāpās Spānijas komandai Vitorijas «Laboral Kutxa», kuras pieteikumā ir arī joprojām traumu ārstējošais latvietis Dāvis Bertāns.

Šajā mačā jau pēc pirmās ceturtdaļas «Žalgiris» zaudēja ar 14:33, turpinājumā cīņā par uzvaru neiesaistoties.

Vecvagars šim mačam bija pieteikts, bet laukumā tā arī neizgāja.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 16 punktiem bija Dariuss Edamss.

Pirmās divas šīs apakšgrupas spēles notika otrdien, kad Krievijas basketbolists Aleksejs Šveds guva 28 punktus, palīdzot Latvijā labi zināmā Lietuvas speciālista Rima Kurtinaita trenētajai Maskavas apgabala «Himki» komandai no Krievijas trillera cienīgā cīņā savā laukumā ar 91:89 (21:29, 20:22, 28:20, 22:18) pieveikt citu šīs valsts grandu Maskavas CSKA, bet Grieķijas komanda Pireju «Olympiacos» mājās ar 74:62 (14:14, 25:12, 17:14, 18:22) uzveica spāņu vienību Barselonas «Lassa».

Tikmēr E apakšgrupā Turcijas vienība Stambulas «Anadolu Efes» savu skatītāju priekšā ar 85:84 (25:23, 19:31, 17:18, 24:12) uzveica Belgradas «Crvena Zvezda Telekom» no Serbijas.

Mājiniekiem ar 21 punktu izcēlās Braients Danstons, bet uzvaras grozu trīs sekundes pirms finālsvilpes iemeta Dario Saričs. Tikmēr Belgradas kluba rindās ar 22 punktiem rezultatīvākais bija Maiks Zirbs.

Tāpat pie uzvaras trešdien tika Krievijas klubs Krasnodaras «Lokomotiv-Kubaņ», kas viesos ar 89:75 (16:21, 34:20, 13:15, 26:19) pārspēja Horvātijas vienību Zagrebas «Cedevita».

Uzvarētājiem ar 31 punktu rezultatīvākais bija Malkolms Delanijs, kurš ar parādīto sniegumu nopelnīja 41 efektivitātes punktu, kas ir pārliecinoši labākais rādītājs otrā posma pirmajā kārtā.

Pie panākuma tika arī vēl viens Stambulas klubs «Fenerbahce», kas savā laukumā ar 82:75 (28:18, 18:25, 16:15, 20:17) pieveica Grieķijas komandu Atēnu «Panathinaikos». Mājiniekiem ar 16 punktiem izcēlās Ekpe Udohs.

Savukārt otrdien šī apakšgrupas duelī Spānijas čempionāta komanda Malagas «Unicaja» savā laukumā ar 70:62 (14:16, 15:16, 25:21, 16:9) uzvarēja Stambulas «Darussafaka Dogus» no Turcijas.

Otrajā posmā 16 komandas sadalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam kvalificēsies četras labākās vienības. Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam nākamā gada maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.