16.10.2015. 07:14
Latvijas basketbola izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks ceturtdien guva 13 punktus ULEB Eirolīgas grupu turnīra mačā, kas gan neglāba viņa pārstāvēto čempioni Bambergas Brose Baskets no zaudējuma.

Brose Baskets D apakšgrupas mačā viesos ar 71:76 (18:18, 16:18, 15:27, 22:13) piekāpās Malagas Unicaja komandai no Spānijas.

Spēle iesākās ar nelielu mājinieku pārsvaru, trīs minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām Malagas basketbolistiem panākot sešu punktu handikapu (18:12). Tomēr Bambergas vienība ātri rezultātu izlīdzināja un otrā ceturkšņa nogalē panāca septiņu punktu pārsvaru (34:27). Tiesa, mājinieki divarpus minūšu laikā veica deviņu punktu izrāvienu, puslaika pārtraukumā ejot ar rezultātu 36:34 savā labā.

Otrā puslaika sākumā cīņa aizritēja līdzvērtīgi, bet tad Unicaja pakāpeniski palielināja savu pārsvaru trešās ceturtdaļas vidū jau panākot desmit punktu handikapu (50:40), bet ceturksni noslēdzot ar 63:49 savā labā.

Tomēr ceturto spēles nogriezni viesi iesāka ar astoņu punktu izrāvienu, pietuvojoties līdz sešu punktu atstatumam (57:63). Turpinājumā gan atkal sekmīgāki bija mājinieki, mazāk kā piecas minūtes pirms finālsvilpes palielinot pārsvaru uz 12 punktiem (71:59). Pāris minūtes vēlāk gan Strēlnieks ar precīzu tālmetienu palīdzēja Vācijas klubam pietuvoties līdz septiņu punktu deficītam (64:71). Tomēr atlikušajās trīs minūtēs cīņas gaitu lauzt neizdevās un Bambergas basketbolisti piedzīvoja zaudējumu ar 71:76.

Strēlnieks šajā mačā nospēlēja 27 minūtes un 13 sekundes, grozā raidot vienu no diviem divpunktu metieniem, trīs no četriem tālmetieniem un divus no trim soda metieniem. Vēl Strēlnieka rēķinā piecas rezultatīvas piespēles, viena atlēkusī bumba, viena piezīme un divi izprovocēti pārkāpumi.

Rezultatīvākais spēlētājs Bambergas vienībā bija grieķis Niks Zisis, kurš guva 16 punktus, bet mājinieku komandā ar 18 punktiem izcēlās lietuvietis Mindaugs Kuzminsks.

Tikmēr vēl vienā D apakšgrupas mačā Maskavas CSKA savā laukumā ar 100:69 (29:20, 15:9, 29:19, 27:21) pārspēja Izraēlas čempioni Telavivas Maccabi.

Savukārt Stambulas Darussafaka no Turcijas savā laukumā ar 83:74 (15:19, 17:12, 14:19, 20:16, 17:8) pagarinājumā uzveica Sasāri Dinamo no Itālijas.

Kā zināms, jūnijā neilgi pēc Vācijas čempionu titula izcīnīšanas Brose Baskets pagarināja līgumu ar Strēlnieku. Vācijas čempionāta finālsērijā Brose Baskets ar 3-2 pieveica Minhenes Bayern.

Vācijas čempione Brose Baskets D grupā spēkojas ar Maskavas superklubu CSKA no Krievijas, Telavivas Maccabi no Izraēlas, Malagas Unicaja no Spānijas, Stambulas Darussafaka no Turcijas un Sasāri Dinamo no Itālijas.