16.11.2015. 07:05
Latvijas basketbolistes svētdien, 15. novembrī, sacentās NCAA pirmās divīzijas spēlēs. Paula Strautmane debijas spēlē Vestpointā 10 minūtēs izcīnīja 10 atlēkušās bumbas. Asnate Fomina izdarīja piecas rezultatīvas piespēles.

“University of South Florida” (2-0) savā laukumā uzvarēja “Drexel” vienību ar rezultātu 73:58 (18:17, 21:18, 18;15, 16:8) un iekļuva pirmssezonas WNIT turnīra pusfinālā. Nākamajā kārtā Hosē Fernandesa komanda spēlēs pret “Baylor” un “Southern Miss” dueļa uzvarētājām.

Kitija Laksa 25 minūtēs guva septiņus punktus (2p 2/5, 3p 1/4), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu aizsardzībā, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, divas reizes kļūdījās, bloķēja vienu metienu un saņēma divas personiskās piezīmes.

Aizsardze Kortnija Viljamsa izcēlās ar 26 punktiem (2p 10/22, 3p 1/2, 1p 3/3) un četrām piespēlēm, bet Alisijas Dženkinsas rēķinā 16 punkti un 21 atlēkusī bumba.

Bronksas komanda “Fordham” (0-1) izbraukumā Pensilvānijā zaudēja “Penn State” (2-0) ar 59:75 (8:10, 12:21, 22:20, 17:24). Stefānijas Geitlijas komanda pirmo mājas spēli aizvadīs 18. novembrī, sacenšoties pret “Manhattan”.

Asnate Fomina izcēlās ar personīgo rekordu rezultatīvajās piespēlēs. Otrā gada studente 14 minūtēs guva četrus punktus (2p 1/2, 3p 0/2, 1p 0/1), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, izdarīja piecs piespēles, pa vienai reizei kļūdījās un pārķēra bumbu.

Rietumteksasas komanda “University of Texas El Paso” (1-0) mājās uzvarēja “Houston Baptist University” (0-2) ar rezultātu 98:63 (36:15, 13:17, 31:14, 18:17). UTEP spēlētājas soda laukumā guva par 26 punktiem vairāk (46-20).

Anete Kiršteine 14 minūtēs izdarīja trīs metienus (3p 0/3), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pārķēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu un saņēma divas personiskās piezīmes.

“Florida International University” (1-0) piektdien uzvarēja “Florida A&M” (0-1) ar rezultātu 81:65 (21:10, 26:10, 23:23, 11:22). Katrīna Epnere 12 minūtēs metienus neizdarīja, izcīnīja četras bumbas zem groziem, izdarīja divas piespēles, vienu reizi kļūdījās un saņēma vienu piezīmi.

“Quinnipiac Bobcats” (0-1) svētdien viesojās ASV militārajā akadēmijā (USMA) Vestpointā, kur zaudēja “Army West Point” (2-0) komandai ar rezultātu 57:67 (5:12, 21:15, 20:19, 11:21). Pirms pēdējās ceturtdaļas rezultāts bija neizšķirts – 46:46, taču galotnē mājinieces bija stiprākas.

Paula Strautmane 10 minūtēs guva trīs punktus (2p 1/4, 1p 1/2), izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, tai skaitā piecas uzbrukumā, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, vienu reizi kļūdījās, bloķēja vienu metienu, saņēma piecas personiskās piezīmes un nopelnīja trešo labāko lietderības koeficientu 11.

“Lūši” pirmo mājas spēli aizvadīs 19. novembrī, sacenšoties pret “Hartford” vienību. MAAC regulāro sezonu komanda sāks 2016. gada 2. janvārī, viesos spēlējot pret “Monmouth”. Konferences čempionāts risināsies 3.-7. martā Olbanī.

“New Jersey Institute of Technology” un Rūta Vētra sezonu sāks 16. novembrī, izbraukumā spēlējot pret “Binghamton” vienību. “Atlantic Sun” čempionāts notiks 2016. gada 4.-13. martā.