05.12.2012. 15:15

Aināra Čukstes trenētā "Rīdzenes" U14 meiteņu basketbola komanda (3-0) trešdien, 5. decembrī, Čempionu kausa izcīņas trešajā spēlē Maskavā uzvarēja Ukrainas čempiones "Odessa" (1-1) ar rezultātu 75:38 (17:3, 13:13, 16:12, 29:10) un pārliecinoši izcīnīja pirmo vietu B grupā. Pusfināla spēlē 7. decembrī plkst. 09:00 pēc Latvijas laika būs jāspēlē pret A grupas otro labāko komandu, visticamāk, Čehijas čempionēm "IMOS Brno".

Digna Strautmane jau pirmajās 08:54 minūtēs laukumā savāca “double-double”, 11 punktiem (2p 5/11, 1p 1/2) pievienojot 11 atlēkušās bumbas, tai skaitā septiņas aizsardzībā, trīs rezultatīvas piespēles, trīs izprovocētas piezīmes, vienu pārtvertu bumbu, divus bloķētus metienus un +/- rādītāju 13.

Vēlāk centra spēlētāja atgriezās laukumā, realizējot vienu no diviem soda metieniem. Pavisam 12:54 minūtēs meitenes rēķinā 12 punkti (2p 5/11, 1p 2/4), 11 atlēkušās bumbas, trīs piespēles, divi bloķēti metieni, četras izprovocētas piezīmes un +/- rādītājs 14.

Pamatīgas galvassāpes ukraiņu aizsardzībai spēles sākumā sagādāja uzbrucēja Marta Jančevska, kura 17:08 minūtēs savāca deviņus punktus (2p 4/11), deviņas atlēkušās bumbas un vienu rezultatīvu piespēli.

Slaidā aizsardze Kristiāna Sprudzāne 24:48 minūtēs atzīmējās ar 12 punktiem (2p 4/12, 3p 1/3, 1p 1/2), astoņām izcīnītām bumbām zem groziem, divām piespēlēm, divām pārtvertām bumbām un četrām izprovocētām piezīmēm.

Rezultatīvākā spēle turnīrā izdevās uzbrucējai Helēnai Volbetai, 15:34 minūtēs savācot 11 punktus (2p 5/9, 1p 1/1), savukārt Anda Kuzmina piecpadsmit minūtēs sameta deviņus punktus, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas. Laura Paeglīte iemeta četrus no sešiem metieniem no spēles.

”Rīdzenes” sastāvā spēlēja un punktus guva: Kristiāna Sprudzāne 12 (8ab), Digna Strautmane 12 (11ab), Helēna Volbeta 11, Anda Kuzmina 9 (3rp, 5ab), Marta Jančevska 9 (9ab), Laura Paeglīte 9, Katrīna Krūma 5, Monta Matisāne 4, Laura Grabe 2, Estere Zeltiņa 2, Māra Lūse; Marianna Kļaviņa.

Čempionu kausa izcīņa ir prestižākais basketbola turnīrs meitenēm un zēniem U14 vecuma grupā. Sacensībās, kas norisinās sesto reizi, var piedalīties 1998. gadā un vēlāk dzimušas spēlētājas.

A grupa: Sparta&K (Vidnoje, Krievija), Selection De Madrid (Spānija), IMOS Brno (Čehija), BC Star (Tallina, Igaunija).B grupa: Rīdzene (Rīga, Latvija), Vasas Basket (Budapešta, Ungārija), Samorin Bratislava (Slovākija), Odessa (Ukraina).

Pusfināli notiks 7. decembrī (B1-A2, B2-A1), fināli un spēles par vietām astotajā decembrī.

Izmantotie resursi:Российская Федерация Баскетбола