10.10.2017. 22:00

Sicīlijas klubs “Orlandina Basket” ceļoja uz Turcijas dienvidaustrumiem – Sīrijas robežpilsētu Gaziantepu, kur zaudēja vietējai komandai ar 77:82 (16:18, 16:22, 22:26, 23:16). Viesi pēc trīs nospēlētām ceturtdaļām atradās iedzinēju lomā ar 54:66, bet saglabāja cerības uzvarēt.

Arnolds Kulboka 37. un 38. minūtē iemeta divus tālmetienus pēc kārtas, samazinot starpību līdz diviem punktiem – 73:75. Mājinieki guva četrus bezatbildes punktus, bet Inglisa brīvmetieniem atbildēja ar Jures Balažiča tālmetienu – 75:82. Pamatlaika beigās Ingliss trieca bumbu grozā no augšas.

Artūrs Strautiņš 06:58 minūtēs guva piecus punktus (2p 1/1, 3p 1/2), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu aizsardzībā, vienu reizi kļūdījās, ieguva +/- rādītāju -4 un nopelnīja lietderības koeficientu 4. Pretinieku rindās Jurem Balažičam 23 punkti un sešas atlēkušās bumbas.

Citā B grupas spēlē Klaipēdas “Neptūnas” savā laukumā pieveica Francijas vienību “Elan Chalon” ar 75:73 (18:24, 18:15, 15:16, 24:18). Huans Palasio mājinieku labā izcēlās ar 19 punktiem un 10 izcīnītām bumbām zem groziem, bet Mindaugs Girdžūns pievienoja 16 punktus.

Basketbola klubs “Ventspils” pirmo spēli aizvadīs 11. oktobrī, Ventspils Olimpiskajā centrā uzņemot Čempionu līgas čempioni “Iberostar Tenerife” no Spānijas.

Regulārajā sezonā 32 komandas, sadalītas četrās grupās pa astoņām vienībām katrā (A, B, C, D), no 10. oktobra līdz 2018. gada 7. februārim izspēlēs divu apļu turnīru. “Play-off” kvalificēsies katras grupas četras stiprākās komandas. Piekto un sesto vietu īpašnieki sezonu turpinās FIBA Eiropas kausa izslēgšanas spēlēs.

“Play-off” sastāvēs no trīs daļām: 1) astotdaļfināliem, 2) ceturtdaļfināliem, 3) “Četru fināla”. Astotdaļfinālos, kas notiks 6.-14. martā, uzvarētājus noteiks divu spēļu summā. Ceturtdaļfināli pēc tādas pašas sistēmas risināsies no 27. marta līdz 4. aprīlim, bet “Četru fināls” notiks 4.-6. maijā.