30.07.2012. 11:07
Pasaules motošosejas čempionāta desmitajā posmā - ASV "Grand Prix" - prestižākajā "MotoGP" klasē svētdien uzvarēja pagājušā gada čempions austrālietis Keisijs Stouners, kurš pārstāv "Repsol Honda" komandu.

ASV "Grand Prix" izcīņā Stouners uzvarējis otro gadu pēc kārtas.

Otrajā vietā sacensībās ierindojās "Yamaha Factory" vienības pilots Horhe Lorenso no Spānijas, kurš iepriekš bija ātrākais kvalifikācijas sacensībās, bet trešo pozīciju ieņēma Stounera komandas biedrs un Lorenso tautietis Danijs Pedrosa.

Finišā Stouners apsteidza Lorenso par trim sekundēm, taču tas neliedza spānim saglabāt kopvērtējuma pirmo vietu.

Strouneram šī bija ceturtā uzvara šajā sezonā.

Tikmēr ceturtajā vietā sacensībās ierindojās "Monster Yamaha" pārstāvis Andrea Dovicioso no Itālijas, piektais bija brits Kals Krutčlovs arī no "Monster Yamaha" vienības, bet pirmo sešinieku noslēdza amerikānis Nikijs Heidens ("Ducati").

Kopvērtējumā pēc desmit posmiem līderpozīcijā esošajam Lorenso tagad ir 205 punkti, bet par 23 punktiem mazāk ir Pedrosam. Savukārt Stouners ar 173 punktiem šobrīd ieņem trešo pozīciju.

Šosezon "MotoGP" klasē paredzētas 18 sacīkstes, no kurām pēdējās novembrī notiks Spānijā.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222