18.09.2016. 18:08
Šovakar Anglijas Premjerlīgas 5. spēļu kārtā zaudēt turpināja ''Stoke City'', kas atzina ''Crystal Palace'' pārākumu 1:4, savukārt ''Southampton'' par spīti vairākām nerealizētām izdevībām, tomēr uzveica ''Swansea'' 1:0.

''Southampton'' šodien savās mājās uzņēma ''Swansea City'', kas iepriekšējā mačā izcīnīja varonīgu neizšķirtu pret Londonas ''Chelsea'' (2:2). ''Southampton'' savukārt šosezon vēl nav uzvarējusi nevienu maču un šodien Klauda Pjuela trenētajai komandai bija iespēja tikt pie pirmā panākuma. Mačs iesākās ar līdzīgu spēli abu komandu izpildījumā. Pirmā puslaika ievadā laba iespēja pēc Šeina Longa centrējuma bija Stīvenam Deivisam, taču viņš ar galvu sita garām vārtiem. Bijušais Mariana Pahara klubs kādu brīdi iespieda ''Swansea'' savā zonā, taču gūto vārtu kontu vēl neatklāja. ''Swansea'' atbildēja ar to pašu un kādu brīdi pārņēma mača iniciatīvu savās rokās.

Pirmā puslaika beigās mača galvenais tiesnesis Maiks Džounss pieņēma ļoti drosmīgu lēumumu un nepiešķīra 11 metru soda sitienu uz '"Swansea'' vārtiem. Proti, Longs ielauzās pretinieku soda laukumā un tika notriekts no kājām. Škita, ka sekos pendele, tomēr Longs saņēma dzelteno kartiņu par simulēšanu, par ko bija ļoti pārsteigts.

Šī bija melnā diena mājinieku uzbrucējam Natanam Redmondam. Vispirms viņš aizskrēja pretuzbrukumā un izpildīja sasteigtu sitienu augstu pāri vārtiem tā vietā, lai padotu piespēli, vai nedaudz nobremzētu. Taču ar to viss nebeidzās. Sekoja vēl viens uzbrukums un atkal uzmanības centrā bija Redmonds, kurš apmānīja aizsargu un palika aci pret aci ar vārtsargu, tomēr no apmēram 10 metriem uzšāva bumbu pārāk augstu - tādas izdevības rodas pārāk reti, lai netiktu izmantotas.

Puslaika sākumā ''Southampton'' aizskrēja ātrā uzbrukumā, kad pēc Longa piespēles gar vārtu līniju pavisam nedaudz pietrūka Redmondam, lai bumbu aizsniegtu. Nedaudz vēlāk kļūdījās tiesnesis, kurš vārtu guvumā Redmondam fiksēja kļūdainu aizmuguri un atņēma ''Southampton'' godīgi gūtus vārtus. ''Swansea'' bija spiesta vairāk aizsargāties. Turpinājumā pārliecinošāk spēlēja ''Southampton'', tomēr atkal netika izmantota fantastiska vārtu gūšanas epizode, kad no dažiem metriem pa pārliktni sita Čārlijs Ostins. Nākamajā uzbrukumā uzbrucējs savu kļūdu izlaboja un no tuvas distances ietrieca bumbu vārtos - 1:0. Lāsts beidzot tika noņemts. Atlikušajā laikā ''Swansea'' nespēja realizēt savas iespējas un mačs noslēdzās ar nemainīgu rezultātu

''Crystal Palace'' šodien spēkojās ar ''Stoke City'', kas Premjerlīgā ieņem pēdējo vietu. ''Stoke'' sastāvs ir pietiekami labs, lai komanda neatrastos nožēlojamajā pēdējā pozīcijā, zaudējot trīs mačos no četriem. Komandā ir tādi futbolisti Šejs Givens, Brunu Martinss Indi, Džo Alens, Marko Arnautovičs, Bojans Krkičs, Vildfrēds Bonijs un pat Pīters Kraučs, tomēr futbolu spēlē futbolisti, nevis uzvārdi, kas uzrakstīti uz krekla. Tas spilgti apliecinājās mača sākumā, kad ''Crystal Palace'' ieguva divu vārtu pārsvaru jau pirmajās 12 minūtēs. Vispirms vārtus pēc standartsituācijas guva Džeimss Tomkinss un pēc trīs minūtēm rezultātu dubultoja Skots Dans, kurš bumbu vārtos sita pēc stūra sitiena.

Otrajā puslaikā ''Crystal Palace'' papildināja savu gūto vārtu kontu ar vēl diviem. Šoreiz meistarīgi nospēlēja Džeimss Makarturs, kurš nomānīja savu pretspēlētāju un sita bumbu tālajā stūrī. Pēc piecām minūtēm līdzīgā stilā atzīmējās Andross Taunsends, skaisti apspēlējot pretinieku un precīzi sitot vārtos - 4:0. Vienus vārtus pašā spēles izskaņā atspēlēja Arnautovičs, tomēr ''Stoke'' vienalga cieta kārtējo zaudējumu šosezon.

Duelis Rez./Laiks Vārtu guvēji
Chelsea – Liverpool 1:2 (0:2) Kosta 61' – Lovrens 17' Hendersons 36'
Hull City – Arsenal 1:4 (0:1) Snodgrass 79' (11m) – Sančess 17' 83' Volkots 55' Džaka 90'
Leicester City – Burnley 3:0 (1:0) Slimani 45' 48' Mī 78'
Manchester City – Bournemouth 4:0 (2:0) De Breine 15' Iheanačo 25' Stērlings 48' Gindoans 66'
West Brom – West Ham 4:2 (3:0) Čadli 8' (11m) 56' Rondons 37' Maklīns 45' – Antonio 61' Lancini 65'
Everton – Middlesbrough 3:1 (3:1) Berijs 24' Kolemans 42' Lukaku 45' – Stekelenburgs 21' (s.v.)
Watford – Manchester Utd 3:1 (1:0) Kapuē 34' Zuniga 83' Dīnijs 95' (11m) – Rešfords 62'
Crystal Palace – Stoke City 4:1 (2:0) Tomkinss 9' Dans 12' Makarturs 71' Taunsends 76' – Arnautovičs 93'
Southamton – Swansea 1:0 (0:0) Ostins 64'
Tottenham – Sunderland 18:30