01.01.2018. 18:08

Stohs veica 135,5 un 139,5 metrus tālus lēcienus, summā tikdams pie 283,4 punktiem. Polis abos lēcienos ieņēma pirmo vietu.

Tikmēr otrās vietas ieguvējs Rihards Freitags no Vācijas, kurš ir Pasaules kausa kopvērtējuma līderis, pirmajā lēcienā piezemējās pie 137,0 metru atzīmes, bet otrajā bija 132,0 metrus tāls, kas kopā viņam deva 275,8 punktus.

Trešais šoreiz bija norvēģis Annešs Fannemels, kurš ar 132,5 un 136,5 tāliem lēcieniem tika pie 270,2 punktiem.

Savukārt iepriekšējās sezonas Pasaules kausa ieguvējs un 2014./2015.gada Četru tramplīnu turnejas uzvarētājs Štefans Krafts no Austrijas pirmajā lēcienā lēca 122,5 metru tālumā un tika pie 117,4 punktiem. Krafts ieņēma 31.pozīciju un palika pirmais aiz strīpas starp tiem sportistiem, kuri netika pie otrā lēciena.

"Biju gatavs un man bija plāns, bet tas nenostrādāja. Šī ir ļoti slikta diena," pēc neveiksmes kanālam ZDF atklāja Krafts.

Kā vēstīts, sestdien pirmajā posmā Obersdorfā, Vācijā, uzvarēja Stohs, otrais bija Freitags, bet trešo vietu ieņēma polis Davids Kubackis, kurš šoreiz ieņēma 12.vietu.

Iepriekšējās sezonas turnejas kopvērtējumā triumfēja Stohs.

Četru tramplīnu turnejas turpinājumā sportisti pārcelsies uz Austriju, kur 4.janvārī gaidāms etaps Insbrukā, bet 6.janvārī - Bišhofzofenē.

Četru tramplīnu turnejas uzvarētājs tiek noteikts, summējot sacensībās izcīnītos punktus. Stoham pēc divām sacensībām ir 563,1 punkts, otrais ar 551,3 punktiem ir Freitags, bet trešo vietu ar 530,8 punktiem ieņem Kubackis.

Zīmīgi, ka kopš 2008./2009.sezonas astoņi no deviņiem sportistiem, kuri pēc otrā posma atradušies līderpozīcijā, vēlāk arī uzvarējuši turnejā.

Sacensības tiek vērtētas arī Pasaules kausa kopvērtējumā, kur stabils līderis ar 710 punktiem joprojām ir Freitags. Uz otro vietu ar 523 punktiem pakāpies Stohs, bet trešais ar 449 punktiem ir pirmdien 11.pozīcijā palikušais vācietis Andreass Velingers.