01.12.2013. 13:49
Šorīt cīņā par WBC pasaules čempiona titulu svarā līdz 79.4 kilogramiem kanādietis Adoniss Stīvensons (23-1, 20KO) ar tehnisko nokautu sestajā raundā pieveica britu Toniju Beljū (20-2-1, 12KO), nosargājot sev piederošo titulu.

Pēc dienu iepriekš notikušā konflikta, kad Beljū nosauca Stīvensonu par suteneru, izprovocējot kautiņu, kanādietis bija apņēmības pilns pārmācīt pašpārliecināto britu, kurš karjerā līdz šim bija piedzīvojis tikai vienu zaudējumu (tāpat kā Stīvensons) un ne reizi nebija bijis nokdaunā.

Stīvensons bija cīņas favorīts un to centās apliecināt jau no pirmā raunda pirmajām sekundēm. Kanādietis mērķtiecīgi gāja uz priekšu, liekot Beljū pārsvarā darboties aizsardzībā. Tiesa, raunda beigās arī brits izdarīja vienu spēcīgu sitienu, kas gan nopietni Stīvensonu neapdraudēja. Arī turpmākajos raundos Stīvensons pārliecinoši kontrolēja cīņas gaitu, vairākkārt apdraudot britu ar nelielām sitienu kombinācijām. Trešā raunda izskaņā vairāki čempiona sitieni satricināja Beljū, un daudz netrūka arī līdz nokdaunam, tomēr gongs, kas vēstīja par raunda beigām, savā ziņā paglāba Beljū.

Nedaudz pirmo triju raundu laikā bija cietis arī Stīvensons, kuram asiņoja deguns, bet kopumā viņš dominēja cīņā un viss ritēja pēc viņa iecerēm. Ceturtajā raundā Beljū aktivizējās. Vienā no epizodēm pēc brita sitiena Stīvensons pat bija gar zemi, tomēr nokdauns netika ieskaitīts, jo tiesnešaprāt kanādietis vienkārši paklupa. Pēc šīs epizodes Beljū agresīvi centās tikt galā ar pretinieku, taču drīz vien cīņas gaita ievirzījās iepriekšējās sliedēs – Stīvensons kontrolēja cīņas gaitu, Beljū pārsvarā aizsargājās. Pēc līdzīga scenārija aizritēja arī piektais raunds, bet sestajā Stīvensonam beidzot izdevās paveikt to, ko viņš solīja pirms cīņas. Stīvensons ar jaudīgu sitienu no kreisās Beljū pirmoreiz karjerā aizsūtīja nokdaunā, un, lai gan brits spēja tikt kājās, kanādietis ofensīvu turpināja, vēl pāris reizes satricinot titula pretendentu. Lai gan Beljū otrajā nokdaunā nepabija, bija acīmredzams, ka cīņu viņš nav spējīgs turpināt, tādejādi tiesnesis apturēja cīņu, par uzvarētāju sestajā raundā ar tehnisko nokautu atzīstot Stīvensonu.

Kanādietim šī bija otrā veiksmīgā titula aizstāvēšana un jau ceturtā uzvara šogad. 36 gadus vecais Stīvensons, kurš par profesionāli kļuva tikai 29 gadu vecumā šobrīd pavisam noteikti atrodas savas karjeras līdz šim augstākajā punktā.

Citā cīņā turpat Kvebekā krievu bokseris Sergejs Kovaļovs (23-0-1, 21KO) veiksmīgi aizstāvēja augustā izcīnīto WBO titulu svarā līdz 79.4 kilogramiem. Cīņā pret ukraini Ismailu Silahu (21-2, 17KO) pirmais raunds aizritēja līdzīgā cīņā, bet otrajā Kovaļovam izdevās apliecināt savu pārākumu. Jau tā 30.sekundē krievs aizsūtīja ukraini nokdaunā, pēc kura gan Silahs gan tika kājās, bet uzreiz pēc tam sekoja vēl viens jaudīgs uzbrukums un Silahs vēlreiz bija ringa grīdas. Kovaļova uzvara ar nokautu otrajā raundā.

Svarā līdz 49.0 kilogramiem filipīnietis Donnijs Njietess (32-1, 18KO) trešajā raundā nokautēja meksikāni Semiju Gutjeresu (33-10-2, 23KO), nosargājot sev piederošo WBO titulu. Gutjeress jau pirmā raunda laikā divreiz pabija nokdaunā. Savukārt svarā līdz 61.2 kilogramiem par vakanto WBC "Silver" čempiona titulu meksikānis Havjers Prieto (24-7, 18KO) pēc punktiem pārspēja panamieti Vinsenti Moskueru (33-3-1, 18KO). WBC čempions pašā zemākajā svara kategorijā – līdz 47.6 kilogramiem – ķīnietis Ksjons Žao Žons (22-4 12KO) ar tehnisko nokautu piektajā raundā tika galā ar taizemieti Lokraku Kiatmungmī (7-5, 4KO).

Savukārt viens no smagā svara vadošajiem bokseriem Zimbabvē dzimušais Lielbritānijas pārstāvis Dereks Čisora (19-4, 13KO)izcīnīja ceturto uzvaru pēc kārtas (visas – šogad), trešajā raundā ar tehnisko nokautu pieveicot čehu Ondreju Palu (32-4, 22KO). Pirmie divi raundi aizritēja ar nelielu Čisoras pārsvaru, tomēr labas epizodes bija arī Palam. Pēc aktīva trešā raunda abu bokseru izpildījumā tā izskaņā Čisoram izdevās ar vairākiem sitieniem satricināt Palu, tomēr tad negaidīti iejaucās tiesnesis, apturot cīņu situācijā, kur grūti fiksēt pat nokdaunu. Turklāt viens no pēdējiem brita sitieniem bija pa Palas pakausi, kas nav atļauts. Jebkurā gadījumā tiesneša Jana Kristensena lēmums apturēt cīņu bija apšaubāms, uz ko norāda arī boksa apskatnieki.

Vērts pieminēt arī latviešu bokseres Zanes Briģes (2-4-1, 1KO) cīņu pret vācieti Nikiju Adleri (11-0, 6KO) par vakanto WBC titulu svarā līdz 76.2 kilogramiem. Iespēja tikt pie titula gan bija tikai Adlerei, jo Briģe svēršanās procedūrā pārsniedza svara limitu, neiekļaujoties konkrētajā svara kategorijā. Cīņā uzvaru izcīnīja Adlere, kura bija pārāka ar 97:93, 97:93 un 98:92. Jāpiebilst, ka bokseres savā starpā cīnījās jau trešo reizi – visās cīņās pēc punktiem pārāka bijusi Adlere.

Izmantotie resursi:BoxRec Boxing RecordsBojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties