03.04.2014. 07:15
Dienu pēc ASV pirmās raketes Serēnas Viljamsas pārsteidzošā zaudējuma Janai Čepelovai (4:6, 4:6) Čārlstonas WTA "Premier" turnīrs šķīrās arī no ASV otrās labākās tenisistes Slounas Stīvensas. Viņa ar tādu pašu rezultātu kapitulēja Ukrainas dāmu tenisa līderei Eļinai Svitoļinai.

Slouna Stīvensa šonedēļ jaunu ranga rekordu ar 35. vietu sasniegušo un par reitingā visaugstāk esošo tīni kļuvušo Eļinu Svitoļinu janvārī "Australian Open" 3. kārtā uzveica ar 7:5, 6:4. Svitoļina trešdien Stīvensu, kura kārtējo reizi nebija noskaņojusies spēlei, varēja uzvarēt pat vēl pārliecinošāk, taču abos setos ar kļūdiņām atdeva vienu no diviem breikiem.

Stīvensa Čārlstonā spēlēja ceturto reizi un šeit nekad nav tikusi tālāk par 2. kārtu. Tāpat kā pirms 12 mēnešiem, arī šoreiz ASV otrā rakete no 1. kārtas bija brīva, bet otro nepārvarēja. Pērn viņa spēja uzvarēt tikai divos geimos pret Betāniju Mateku-Sendsu (2:6, 0:6).

Slouna aizvada savām spējām pieticīgu sezonu, tikai vienā no sešiem turnīriem (Indianvelsā) tiekot līdz ceturtdaļfinālam. "Australian Open" bija 4. kārta, ko var izskaidrot ar to, ka "Grand Slam" turnīriem viņa spēj noskaņoties. Pusē no sezonas turnīriem jeb trīs sacensībās viņa zaudējusi jau pirmajā spēlē. Bez Čārlstonas tas noticis arī Dohā un Dubaijā, kur viņa spēlēja vispār bez jebkādas intereses, zaudējot čehietēm Petrai Cetkovskai un Lucijai Šafaržovai.

Četras mačbumbas atspēlēt izdevās Ailai Tomļanovičai, kura ar 4:6, 7:6(4), 6:3 uzveica Šuaju Žanu. Horvātijas tenisiste visas četras mačbumbas 2. setā novērsa savas serves geimos – trīs 10. geimā un vēl vienu divus geimus vēlāk. Četras atspēlētās mačbumbas ir sezonas rekords uzvarētā spēlē WTA sacensībās. Iepriekšējais labākais rādītājs bija trīs atspēlētas mačbumbas (trīs gadījumi).

Serbijas tenisiste Jovana Jakšiča febuārī Sanraizas ITF 25 000 turnīrā atspēlēja 14 (!!!) mačbumbas pret Austrijas tenisisti Tamiru Pašeku. Vakar Monterejas turnīra 2. kārtā ar 3:6, 7:6(5), 7:6(2) gūtajā uzvarā pār Luksiku Kumkumu viņa atspēlēja trīs mačbumbas. Jakšičai divkāršs prieks Meksikā, jo viņa tur sasniegusi karjeras pirmo WTA ceturtdaļfinālu.

Andrea Petkoviča kļuva par piekto tenisisti, kura šogad guvusi "sauso" uzvaru. Petkoviča nevienu geimu nezaudēja spānietei Lurdesai Domingesai Lino, kura kaut vienu geimu uzvarēt neprata pat uz sava mīļākā seguma. Petkovičai karjeras pirmā "sausā" uzvara WTA pamatturnīros. Vāciete divas "sausās" uzvaras guva pagājušā gada vasarā – jūnijā Marseļas ITF 100 000 turnīrā pret Moniku Puigu un augustā Sinsinati kvalifikācijā pret Mariju Sančesu.