19.05.2015. 07:24
Pirmo uzvaru Stenlija kausa izcīņas Austrumu konferences finālsērijā pirmdien izcīnīja Tampabejas Lightning hokejisti, kuri viesos ar 6:2 (2:1, 1:1, 3:0) apspēlēja Ņujorkas Rangers. Tādējādi sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 1-1.

Jau līdz mača 29.minūtei Lightning bija panākuši 3:1 vadību, piedevām visus trīs vārtus guva 24 gadus vecais amerikāņu uzbrucējs Tailers Džonsons, kurš tādējādi ierakstījis savu vārdu vienības vēsturē. Vēl neviens cits Lightning hokejists izslēgšanas turnīrā nebija guvis trīs vārtus vienā spēlē jeb hat-trick. Turpinājumā Dereks Stepans vēl panāca 2:3 mājiniekiem, tomēr trešais periods pilnībā piederēja Lightning - Alekss Kilhorns pievienoja vēl divus vārtus, bet vēl vienu ripu Henrika Lundkvista vārtos iemeta Tampas kapteinis Stīvens Stemkoss.

Lightning vārtsargs Bens Bišops atvairīja 35 mājinieku metienus. Par spēles spožāko zvaigzni atzina Džonsonu, kurš nu 15 izslēgšanas mačos guvis 11 vārtus un atdevis piecas rezultatīvas piespēles. Viņš ir rezultatīvākais hokejists un labākais vārtu guvējs arī visā turnīrā.

Divas nākamās spēles notiks Lightning laukumā. Tikmēr Rietumu finālsērijā Anaheimas Ducks ar 1-0 uzvar Čikāgas Blackhawks. Nākamā spēle otrdien turpat Anaheimā.

Šo sēriju uzvarētāji tiksies Stenlija kausa finālsērijā.