22.04.2014. 08:25
Pašreizējie Stenlija kausa īpašnieki Čikāgas Blackhawks tikuši pie pirmās uzvaras NHL Rietumu konferences ceturtdaļfinālā. Pirmdien aizvadītajā mačā čikāgieši savā laukumā ar 2:0 uzveica Sentluisas Blues, sērijā samazinot deficītu līdz 1-2.

Blackhawks kapteinis Džonatans Teivzs komandu vadībā izvirzīja jau spēles 5.minūtē, bet otros vārtus Čikāga guva 20 sekundes pirms mača beigām, kad raidīja ripu tukšajā pretinieku cietoksnī. Korijs Kroufords atvairīja visus 34 viesu metienus.

Citā Rietumu konferences mačā Minesotas Wild savā laukumā ar 1:0 papildlaikā prata apspēlēt Kolorado Avalanche, arīdzan samazinot deficītu sērijā līdz 1-2. Vienīgos vārtus spēles 66.minūtē guva Wild uzbrucējs Mikaels Granlunds, bet vārtsargs Dārsijs Kempers atvairīja visus 22 viesu metienus. Avalanche vārtu vīram Semjonam Varlamovam darba bija krietni vairāk - viņu minesotieši traucēja pat 46 reizes.

Tikmēr Dalasas Stars savā laukumā ar 3:0 uzveica Anaheimas Ducks, pa vieniem vārtiem gūstot katrā no periodiem. Visus 37 viesu metienus atvairīja Kari Lehtonens. Ducks saglabā 2-1 vadību Rietumu ceturtdaļfināla sērijā.

Vēl vienā spēlē Pitsburgas Penguins trešā perioda gaitā atspēlējās no 1:3 deficīta, beigās viesos uzvarot Kolumbusas Blue Jackets ar 4:3. Vēl mača 46.minūtē Kolumbusa bija priekšā ar 3:1, bet turpmāko 133 sekunžu laikā Pitsburga kopīgiem spēkiem guva trīs vārtus un uzvarēja, panākot arī vadību Austrumu ceturtdaļfināla sērijā 2-1. Zīmīgi, ka visas trīs spēles šajā sērijā noslēgušās ar vienādu rezultātu 4:3.

Jau vēstīts, ka latviešu vārtsarga Kristera Gudļevska pārstāvētā Tampabejas Lightning komanda ar 0-3 atrodas iedzinējos sērijā pret Monreālas Canadiens. Ceturtā un, iespējams, pēdējā spēle otrdien Monreālā.

Granlunda neticamais vārtu guvums papildlaikā - karjeras pirmie vārti Stenlija kausā