29.01.2014. 10:51

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Eiropas Izaicinājuma kausa otrā posma trešajā spēlē, neskatoties uz neveiksmīgu pirmo puslaiku, otrdien ventspilnieki ar 66:71 līdzīgā cīņā savā laukumā piekāpās «Triumf», ciešot otro zaudējumu trijās spēlēs.

«Sāpīgs zaudējums. Sākumā teicu, ka jāņem visas mājas spēles un jāmēģina aizķert kaut ko izbraukumā. Tātad kaut kādu uzdevumu jau neesam izpildījuši,» Latvijas speciālists citēts kluba oficiālajā mājaslapā internetā. «Bijām diezgan tuvu, taču savas iespējas neizmantojām. Protams, spēlējām pret diezgan normālu komandu, bet nedomāju, ka neuzvaramu. Varbūt spēlētāji par vēlu noticēja, ka viņi var vinnēt.

«Sākumā spēle negāja, tā kā varētu gribēties. Tomēr nepadevāmies, atspēlējām visu zaudēto. Šādās spēlēs parasti uzvar nianses - kādam paveicas, kādam nepaveicas,» izteicās Štelmahers. «Mēs neiemetām savus metienus, viņi arī, bet savāca atlēkušo bumbu un iemeta 2+1, kas izšķīra spēles likteni. Izspēlējām uz labāko metēju, tātad visu izdarījām pareizi, bet citreiz tu iemet, citreiz neiemet. Protams, gribas jau vienmēr šos metienus iemest un uzvarēt, bet tāds ir basketbols. Tagad vajadzēs šādu galotni sagādāt arī izbrukumā.»

«Sākām spēli ļoti labi, aizsardzībā labi mainoties nosedzām perimetru. Aizsardzība bija pietiekami agresīva, pietiekami labi arī paši kustinājām bumbu, veidojām ātros uzbrukumus, taču tas bija pirmajās divās ceturtdaļās,» izteicās «Triumf» galvenais treneris Vasīlijs Karasjovs. «Kā tas mums visai bieži gadās, laikam jau tādēļ, ka daudz jaunu spēlētāju, komanda vienā brīdi par daudz atslābinājās. Uzbrukumā sākām rīkoties pavisam aplami, bija daudz sasteigtu metienu, turklāt arī aizsardzība vairs nebija līmenī.»

«Zinājām, ka «Ventspils» labi uzbrūk no tālās distances, ko arī pierādīja, sarūpējot mums problēmas. Arī spēles pēdējais uzbrukums parāda, cik daudz mums vēl jāstrādā. Tā vietā, lai palielinātu pārsvaru, kas arī var būt svarīgs, spēlētājs apstājas uz tālmetienu līnijas un tad izpilda kaut kādu teatrālu metienu. Bet tā mums gadās arī spēles laikā,» secināja krievu speciālists.

«Triumf» uzbrucējs Artjoms Valijevs pēc mača sprieda, ka viņa komanda par ātru noticējusi panākumam, par ko gandrīz nācās samaksāt ar zaudējumu. «Šī mums bija ļoti svarīga spēle pēc sāpīga zaudējuma iepriekšējā kārtā, tāpēc nopietni noskaņojāmies cīņai ar «Ventspili». Pirmais puslaiks tiešām noritēja labi, bet otrajā nez kāpēc apstājāmies. Toties ventspilnieki sāka spēlēt aktīvāk un galu galā viss beidzās ar nervozu galotni. «Ventspils» galotnē netrāpīja savus tālmetienus un kļūdījās, arī paši mēs sākām agresīvāk darboties aizsardzībā, bijām arī precīzi no soda metienu līnijas, kas deva rezultātu.»

Otrās ceturtdaļas beigās laukumā uzvirmoja pamatīgas emocijas, jo kārtējo piezīmi ventspilniekam ļoti emocionāli uztvēra Štelmahers, saņemot arī tehnisko pārkāpumu. Lai gan tas komandai maksāja vairākus punktus, puslaika izskaņu komanda nospēlēja ļoti enerģiski, samazinot mīnusus. Štelmahers skaidro, ka tas bija spēles moments, nevis kāda taktiskā viltība.

«Negribu tēlot baigo gudro, tā vienkārši bija tāda situācija. Bumba jau ir mums, bet tiesnesis nosvilpj. Viņš jau Austrijā mums tiesāja,» skarbs bija treneris. «Nezinu, man vienkārši likās, ka nevar visu laiku epizodēs, kur ir 50 uz 50, svilpt uz vienu pusi. Bumba jau sen bija cilvēkam pāri galvai un ja arī viņam bija roka pie muguras, tad ne jau lai grūstu, bet lai virsū neuzgāžas

Savukārt ventspilnieku uzbrucējs Māris Gulbis norādīja, ka pēc miegainā sākuma un ilgās pakaļdzīšanās spēles beigām pietrūcis spēku. «Pēc miegainā sākuma vajadzēja tērēt daudz spēku, lai sadzītu pretinieku un tieši tā varbūt arī pietrūka beigās. Spēle nebija slikti, bet laba tā būtu, ja uzvarētu. Nebijām pietiekami agresīvi aizsardzībā, arī metieni īsti nekrita. Tā tehniskā piezīme labi uzvilka komandu, bet tādiem uzvilktiem mums vajadzēja būt no paša sākuma, tad varbūt uzvarētu.»

«Iespējams, «Triumf» ir spēcīgākā komandu, ar kuru šosezon sanācis spēlēt Izaicinājuma kausā, lai gan arī «Dijon Basket» nebija nekāda dāvana. Šajā grupā vāju pretinieku nav, bet nav arī jārāda nez kas pārdabisks. Mums ir izredzes pret katru no tām, bet tāpat mēs arī varam visām zaudēt,» rezumēja Štelmahers.

Vēl vienā šīs grupas mačā pie sava trešā panākuma trijos mačos tika Turcijas vienība Gaziantepas «Royal Hali», kas ar 82:76 (19:20, 16:15, 18:19, 29:22) viesos pieveica vienu no vadošajām Francijas čempionāta komandām «Dijon Basket».

K apakšgrupas kopvērtējumā līdere pēc trim kārtām ar trim uzvarām ir «Royal Hali» komanda, tai ar divām uzvarām seko «Triumf» komanda, trešajā vietā ar vienu panākumu ir ventspilnieki, savukārt «Dijon Basket» cietusi zaudējumus visās trijās cīņās.

Otrajā posmā pēc divu apļu turnīra divas labākās vienības no katras grupas kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kurā uzvarētājs tiks noskaidrots sērijā līdz divām uzvarām. Ceturtdaļfināla uzvarētāji kvalificēsies finālčetrinieka turnīram.MonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties