01.05.2014. 14:06
Beļģijas čempiones titulu basketbolā trešdien izcīnīja latviešu basketboliste Anete Šteinberga, kura pārstāv Royal Castors Braine komandu.

Finālsērijā līdz divām uzvarām latvietes komanda ar 2-0 pārspēja Namīras klubu Belfius Capitale.

Sērijas pirmajā spēlē Šteinberga paguva gūt deviņus punktus, tomēr pēc tam savainoja potīti un laukumu atstāja, bet otrajā mačā viņa nepiedalījās.

Abas finālistes pirms tam regulārajā čempionātā bija divas labākās turnīrā, tomēr pirmo vietu ieņēma Royal Castors Braine, kas uzvarēja 21 no 22 mačiem. Pēc tam arī ceturtdaļfinālu un pusfinālu Šteinbergas klubs pārvārēja bez zaudējumiem.

Šosezon Royal Castors Braine komanda uzvarēja arī Beļģijas kausa izcīņas turnīrā. Šie ir pirmie divi nozīmīgie tituli kluba vēsturē.

Šajā komandā latviete aizvadīja savu pirmo sezonu, bet tās gaitā viņa Valonijas asociācijas komandas Wallonia Basket rindās startēja arī FIBA Eiropas kausa turnīrā. Šteinberga par sadarbību ar klubu vienojusies arī uz nākamo sezonu.

Latvijas pieaugušo izlases rindās Šteinberga debitēja 2012.gadā, bet 2013.gadā startēja Eiropas čempionāta finālturnīrā. Viņa iekļauta starp izlases kandidātēm arī pirms 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas sacensībām.