13.12.2017. 23:48
Pēdējo divu gadu Latvijas labākā basketboliste Anete Šteinberga trešdien, spēlējot bez maiņām, sameta 30 punktus Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas spēlē, tomēr viņas pārstāvētā Beļģijas komanda Brenas «Etixx Mithra Castors» zaudēja pagājušās sezonas sacensību čempionēm, kamēr citā mačā zaudēja arī Elīnas Dikeulakas pārstāvētā Polijas komanda Polkovices CCC.

«Etixx Mithra Castors» komanda, ko trenē Ainars Zvirgzdiņš, savā laukumā ar 60:72 (9:28, 18:8, 14:16, 19:20) piekāpās Krievijas vienībai Kurskas «Dinamo», kas pērn triumfēja sacensībās.

Šteinberga pirmajā ceturtdaļā iemeta visus deviņus savas komandas punktus, tomēr rezultāts pēc tās jau bija bezcerīgs - 9:28. Kopā latviete guva pirmos 12 vienības punktus un turpinājumā Brenas vienība tuvojās, kaut iesaistīties cīņā par panākumu nespēja.

Latviešu uzbrucēja laukumā nospēlēja visas 40 minūtes, trāpot astoņus no 13 divpunktu raidījumiem, divus no sešiem tālmetieniem un visus astoņus soda metienus.

Tāpat viņa izcēlās ar septiņām atlēkušajām bumbām un četrām kļūdām, dueli noslēdzot ar 24 efektivitātes punktiem.

Kurskas vienībā rezultatīvākā ar 20 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm bija Epifānija Prinsa.

«Etixx Mithra Castors» komanda Eirolīgas sezonu sāka ar pieciem zaudējumiem pēc kārtas, bet iepriekšējās divās spēlēs bija uzvarējusi. .

Tikmēr Polkovicas basketbolistes trešdien ar 61:69 (19:5, 14:27, 15:19, 13:18) savās mājās piekāpās Francijas vienībai ESBVA-LM.

Dikeulaka uz parketa bija 29 minūtes un 51 sekundi, izceļoties ar desmit punktiem, trāpot vienu no pieciem divpunktu raidījumiem, divus no četriem tālmetieniem un abus soda metienus.

Tāpat saspēles vadītājai bija astoņas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, divas pārtvertas bumbas un divas kļūdas, kas deva 14 efektivitātes koeficienta punktus.

Rezultatīvākā uzvarētājām ar 28 punktiem bija Nevena Jovanoviča.

A apakšgrupā pārliecinoša līdere ar astoņām uzvarām tikpat spēlēs ir pērnā gada čempione Kurksas «Dinamo» no Krievijas, tikmēr abām komandām ar Latvijas basketbolistēm tagad ir pa diviem panākumiem astoņos dueļos, kas tabulā astoņu vienību vidū dod pēdējās divas pozīcijas.

Dikeulaka iepriekš bija pazīstama ar uzvārdu Babkina, bet vasarā apprecējās ar savu ilggadējo dzīvesdraugu un kādreizējo Latvijas izlases stūrmani Georgu Dikeulaku, kurš ir arī Polkovices CCC komandas galvenais treneris.

CCC komanda FIBA Eirolīgas sezonu sāka vēl no kvalifikācijas, ko ļoti droši pārvarēja.

FIBA Eirolīgā 16 komandas sadalītas divās apakšgrupās aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām četrām no katras grupas kvalificējoties ceturtdaļfinālam. Savukārt piekto un sesto vietu ieguvējas sezonu turpinās FIBA Eirokausā, ko uzsāks no ceturtdaļfināla.