19.03.2015. 22:49
Ainara Zvirgzdiņa trenētās "Royal Castors Braine" basketbolistes ceturtdien, 19. martā, izcīnīja uzvaru Eiropas kausa izcīņas pirmajā finālspēlē, izbraukumā Francijā pārspējot "Villeneuve d`Ascq" ar rezultātu 68:64. Atbildes spēle notiks 26. martā Šarleruā. Kausu iegūs uzvarētājas divu spēļu summā.

Televīzijas un FIBA prasības neatļauj aizvadīt finālus abu klubu mājas zālēs. Šī iemesla dēļ pirmā spēle notika “Palacium” zālē Lillē, savukārt atbildes cīņa risināsies “Castorsdome” arēnā Šarleruā (zāle tiks pārdēvēta uz vienu vakaru).

Pirmā spēle izvērtās asa, pat rupja. Brainas basketbolistes jau otrajā minūtē izvirzījās vadībā ar 6:0, taču puslaika turpinājumā iniciatīva pārgāja laukuma saimnieču rokās. Izmantojot augumu pārsvaru un biežāk gūstot otrās iespējas punktus, viņas otrās ceturtdaļas sākumā panāca lielāko pārsvaru – 20:27.

Latvijas basketbolistes Anetes Šteinbergas lieliskā spēle uzbrukumā – līdz septiņpadsmitajai minūtei spēka uzbrucēja guva 17 no 33 komandas punktiem – neļāva “Villeneuve d`Ascq” nostiprināt pārsvaru. Līdz minētajam brīdim Šteinberga ar partnerēm noturēja pretinieču centru Annu Voutersu uz četriem punktiem un atguva vadību Brainai – 33:31. Puslaika galotnē Voutersa tomēr realizēja pāris metienus – 35:39.

Anete Šteinberga pirmajā puslaikā 17:59 minūtēs guva 17 punktus (2p 4/8, 3p 3/3), izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, divas reizes kļūdījās, saņēma divas personiskās piezīmes un ieguva +/- rādītāju -1.

Nākamajās 20 minūtēs dominēja Brainas aizsardzība. Turpinoties asām spēka divcīņām, “Castors Braine” atļāva laukuma saimniecēm gūt tikai 25 punktus. Beļģijas čempiones atkal izvirzījās vadībā, pirms otrās spēles iekrājot četru punktu pārsvaru.

Anete Šteinberga 35:27 minūtēs sameta 23 punktus (2p 6/11, 3p 3/4), izcīnīja astoņas bumbas zem groziem, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, četras reizes kļūdījās, divas reizes pārķēra bumbu, saņēma trīs personiskās piezīmes, izprovocēja vienu pārkāpumu un ieguva +/- rādītāju 11.

Labāko spēli sezonā aizvadīja Brainas saspēles vadītāja Maržorī Karpro, 11 punktiem pievienojot astoņas atlēkušās bumbas un sešas piespēles. Vienā no otrā puslaika epizodēm viņa atmuguriski pāri galvai iespēlēja bumbu Šteinbergai, kura brīvi guva divus punktus no groza apakšas.