01.12.2017. 11:58

Jau ierasts, ka decembris r pasaules florbola čempionātu laiks. Pērn šajās dienās pasaules vadošās vīriešu valstsvienības bija ieradušās Latvijā, lai cīnītos par planētas meistarīgākās komandas godu. Šoziem kārta ir dāmām un sacensības tiks aizvadītas Slovākijā, kas pēdējos gados allaž uzņēmusies rīkot dažādas starptautiskās florbola federācijas organizētās sacensības, bet pasaules sieviešu florbola čempionāts būs līdz šim vērienīgākais notikums, kas norisināsies šajā valstī. Pirmo reizi pasaules čempionāta finālturnīram kvalificējusies Taizemes izlase, kuras vīru komanda aizvadīja simpātisku turnīru pirms gada un ko līdzīgu noteikti centīsies nodemonstrēt arī dāmas. Tāpat pirmo reizi pasaules čempionāta vēsturē finālturnīram kvalificējušās igaunietes, kuras savu meistarību uzlabo, spēlējot Elvi sieviešu florbola līgā. Šīs divas izlases gan spēlēs nomināli vājākajās grupās un uz pašiem augstākajiem sasniegumiem diez vai varēs pretendēt. Taizemes izlasei ir sliktākais reitings starp visām finālturnīrā tikušajām nācijām (29). Viņas spēlēs D apakšgrupā ar Dāniju (10), Japānu (13) un ASV (17). Savukārt Igaunija (20) spēlēs C grupā kopā ar turnīra saimniecēm slovākietēm (9), Austrāliju (12) un Singapūru (18). Divas labākās komandas no katras apakšgrupas iekļūs izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā un sacentīsies ar divām vājākajām komandām no A un B apakšgrupām.

Pasaules ranga līdervienība Zviedrija ielozēta B apakšgrupā kopā ar Šveici (3), Vāciju (6) un Poliju (7), savukārt A apakšgrupā spēlēs Somija (2), Čehija (4), Norvēģija (8) un, protams, Latvija (5).

Latvijas izlase neilgi pirms pasaules čempionāta izcīnīja piekto vietu Šešu nācīju florbola turnīrā, bet pasaules čempionātā lūkos cīnīties par iekļūšanu labāko četriniekā, vienlaikus apzinoties, ka arī līdzšinējās pozīcijas nebūs viegli nosargāt, jo komandu līmenis no piektās līdz aptuveni 12.vietai ir stipri izlīdzinājies. Apakšgrupu turnīrā mūsu izlasei nozīmīgākā spēle būšot mačs pret allaž principiālajām pretiniecēm no Norvēģijas. Turnīra pirmajā dienā Latvijas izlase sacentīsies ar vienu no mūsu grupas vadošajām komandām – Čehiju. Šīs valsts izlase uzsākusi astoņu gadu programmu, lai kļūtu par vēl spēcīgāku. Šajā čempionātā galvenais uzdevums ir iekļūt pusfinālā un uzvarēt visas komandas, kas rangā ir zem viņām. Vienlaikus komandas vadība atzinusi, ka vienīgi Zviedrija ir no "cita plauktiņa" ar kuru būs ārkārtīgi grūti cīnīties. Tādēļ komanda ļoti rūpīgi gatavojas apakšgrupas cīņai ar Somiju, jo potenciālā uzvara apakšgrupā varētu ļaut izvairīties no spēkošanās ar Zviedriju pusfinālā.

Šodien Latvijas un Čehijas sieviešu izlases desmito reizi krustos nūjas savā starpā. Līdz šim astoņas reizes komandas savā starpā ir tikušās pasaules čempionātos, vienu reizi Eiropas čempionātā un vienu reizi arī pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā šī gada februārī. Pirmās tikšanās reizēs komandas demonstrēja gana līdzvērtīgu sniegumu, 2001.gadā notikušajā turnīrā Rīgā latvietes piedzīvoja rūgtu zaudējumu pēcspēles metienu sērijā, bet četrus gadus vēlāk Singapūrā svinēja saldu revanšu. Tā gan joprojām ir vienīgā uzvara pār šīs dienas pretiniecēm. Vēl pēc četriem gadiem Zviedrijā tika piedzīvots zaudējums līdzvērtīgā cīņā, bet pēdējos trijos dueļos čehietes bijušas jau ievērojami pārākas, allaž uzvarot ar vismaz septiņu vārtu pārsvaru.Trāpītava, šautuve Trāpītava, šautuve Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties