26.05.2013. 01:17

Latvijas nacionālā futbola izlase sestdienas, 25.maija, pēcpusdienā atgriezusies no Arābijas pussalas, kur dienu iepriekš „Al Sadd” stadionā Dohā pārbaudes spēlē mūsu komanda tikās ar vietējo Kataras valstsvienību un zaudēja ar 1:3. Uzreiz pēc ielidošanas Rīgā komentāru par aizvadīto spēli lff.lv sniedza valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Starkovs, tostarp, informējot par komandas plāniem turpmākajām dienām un gatavošanos pārbaudes spēlei ar Turciju.

„Pirmkārt, visas komandas vārdā vēlos izteikt pateicību Kataras Futbola federācijai par uzaicinājumu aizvadīt pārbaudes spēli un izrādīto viesmīlību visa brauciena laikā Dohā. Šī spēlē mūsu komandai bija nepieciešama, lai sekmīgi sagatavotos šī perioda svarīgākajai spēlei – Pasaules kausa kvalifikācijas mačam 7. jūnijā savā laukumā ar Bosniju un Hercegovinu.

Ar Kataras valstsvienību mums tā bija pirmā iepazīšanās reize. Šo izlasi veido Kataras čempionāta klubus pārstāvošie futbolisti. Vietējā čempionāta līmenis ir augsts – spēles notiek mūsdienīgos stadionos, kuros ārā valdošie karstie laika apstākļi praktiski nav jūtami stadiona iekšienē esošo klimata kontroles ierīču dēļ. Uz šo valsti karjeru turpināt nereti dodas arī vairāki pasaules top līmeņa futbolisti, savukārt valstsvienība cīnās par ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru.

Savukārt mūsu komandā mačā pret Kataru bija iespējams novērtēt, galvenokārt, Latvijas Virslīgas čempionātā spēlējošos futbolistus. Kopā ar spēlētājiem esmu apmierināts ar komandas parādīto sniegumu tikai pirmajā puslaikā. Mēs labi kontrolējām bumbu, radījām momentus pretuzbrukumos, Jurijs Žigajevs guva skaistus vārtus. Noteikti jāatzīmē, ka šajā spēlē valstsvienības sākumsastāvā devās trīs jaunie futbolisti – Alans Sineļņikovs, Vitālijs Maksimenko un Valērijs Šabala, kuram šī spēle bija debija valstsvienības rindās.

Nometnes sākumā ar futbolistiem pārrunājām martā notikušo maču Lihtenšteinā, kur par nožēlu līdzjutējiem un mums pašiem nesasniedzām vēlamo rezultātu. Šobrīd uzskatu, ka pret Kataru mēs nospēlējām spēcīgāk. Otrajā puslaikā Dohā mūsu futbolisti neizturēja mājinieku piedāvāto spēles tempu un konkurenci ar spēcīgāku pretinieku. Īpaši sarūgtināja tas, ka divus no trīs vārtiem zaudējām pēc standartsituācijām – tās ir epizodes, kurās sagatavota komanda nedrīkst tā zaudēt vārtus.

Nedomāju, ka pirmie zaudētie vārti salauza Latvijas izlases spēli tajā vakarā. Pēc zaudētajiem vārtiem vēl turpinājās pirmais puslaiks. Kāpēc pēc pārtraukuma mums neizdevās turpināt pirmajā puslaikā iesākto? Šeit ir vairāki iemesli. Pirmkārt, spēlei ritot, komandā pieauga psiholoģisks spiediens, jo spēlējām izbraukumā un pēc gūtajiem vārtiem tribīnes dzina mājiniekus uz priekšu. Otrkārt, šajā valstsvienības modelī tika sapulcināti daudzi jaunie futbolisti, kuriem pietrūkst spēļu pieredzes šādos atbildīgos brīžos. Lai arī spēles temps pret Kataru kopumā nebija liels, tomēr laukumā bija jūtama spriedze. Latvijas Virslīgas čempionāta spēlēs futbolistiem pietrūkst prakses tādās situācijās.

Arī spēlei pret Turciju būs liela nozīme, gatavojoties kvalifikācijas turnīra mačam pret Bosniju un Hercegovinu. Šajā mačā ļoti svarīga būs futbolistu pārliecība par saviem spēkiem un pārliecība partneros. Pašlaik Latvijas nacionālā futbola izlase ir nonākusi situācijā, ka tās atbalstītāju skaits ir mazinājies. Mums kā komandai jo īpaši svarīgi šādā brīdī jābūt kopā, jāatbalsta vienam otru – tas palīdzēs kolektīvam pārvarēt pašreizējo periodu. Tikai ar savu attieksmi un sniegumu mēs varam mainīt mūsu līdzjutēju attieksmi pret komandu un atgriez viņu atbalstu komandai.

Uz pārbaudes spēli pret Turciju valstsvienības rindās tiek gaidīti pievienojamies iepriekš izsauktie kandidāti - Kaspars Gorkšs, Ivans Lukjanovs, Aleksejs Višņakovs, Edgars Gauračs, kā arī Vladimirs Kamešs, kuram svētdien gan ir spēle Permas „Amkar” rindās Krievijas čempionāta un viņu izlasē gaidām ierodamies pirmdien."

Turcijas un Latvijas futbolisti pārbaudes spēlē tiksies otrdien, 28.maijā, „Schauinsland-Reisen-Arena” stadionā. Spēles sākums apstiprināts plkst 21:58 (pēc Latvijas laika) un to tiešraidē varēs vērot arī LTV-7 kanālā.

Izmantotie resursi:LFF: JAUNUMI | LATVIJAS FUTBOLA FEDERĀCIJA

Citronmuiža, biedrība Rauna, Vidzemes 13-7, Raunas p., Raunas n., LV-4131