02.09.2014. 11:45
Pēdējā 10. nedēļas Kanādas futbola līgas (CFL) mačā tikās divas līgas līdervienības – Kalgarī "Stampeders" un Edmontonas "Eskimos", kuras pirms mača atradās dalītā pirmajā vietā. Pēc spēle, kurā ar 28:13 pārāki izrādījās Kalgarī futbolisti, CFL ir tikusi pie vienvadības.

Kalgarī komanda izvirzījās priekšā pirmajās piecās mača minūtēs un ne uz brīdi vairs neizlaida vadības grožus no rokām. Bo Līvajs Mičels un Džons Kornišs kopā guva 415 jardus un divus piezemējumus, palīdzot "Stampeders" kļūt par vienīgo CFL Rietumu konferences un visas līgas vadošo komandu.

Edmontonas komandai šī spēle bija jāizvada bez sava pirmā saspēles vadītāja, Maika Reilija, ko var minēt kā argumentu viņu zaudējumam, taču kopumā nevarētu teikt, ka viņi spēlēja slikti, taču Kalgarī komanda savās mājās rādīja kvalitatīvāku futbolu. Par mača labāko momentu "Eskimos" vienībai viennozīmīgi var atzīt speciālās komandas gūto piezemējumu, kad pēc Roba Meiversa bloķēta spēriena bumbu ieskaites zonā nogādāja Ota Fosters. Šī epizode deva edmontoniešiem lielu psiholoģisku pārsvaru taču, diemžēl, rezultātā uz tablo viņi to nespēja parādīt.

"Stampeders" turpretim šajā mačā bija uzķēruši ļoti labu Bo Līvaja Mičela un Džona Korniša sadarbību. Kad bija nepieciešami drošāki jardu guvumi savu darbiņu paveica Kornišs, bet, kad parādījās iespējas piespēļu uzbrukumam nekļūdīgs bija Mičelss. Savu vienīgo rezultatīvo piespēli viņš atdeva Entonijam Pārkeram, otrs ceturtdaļas sākumā, kas beigu beigās arī izrādījās uzvaru nesošais piezemējums.Džons Kornišs šo maču noslēdza ar 163 gūtajiem jardiem 17 mēģinājumos un vienu piezemējumu noslēdzošajā ceturtdaļā.

Citā aizvadītās nakts spēlē, kas tika nosaukta par "Battle for Ontario", Hamiltonas "Tiger-Cats" savā jaunajā stadionā ar minimālu pārsvaru (13:12) uzveica Toronto "Argonauts". Jāpiebilst, ka uzvaru nesošie punkti šajā mačā, kas bija bagāts ar asiem spēka paņēmieniem, tika gūti pirmajā puslaikā.

CFL 11. nedēļas spēles sāksies 5. septembrī ar BC "Lions" un Otavas "Redblacks" cīņu, bet sestdien Edmontonas "Eskimos" varēs mēģināt atspēlēties Kalgarī "Stampeders" un uzlabot savas pozīcijas turnīra tabulā, jo šīs komandas savā starpā tiksies vēlreiz, šoreiz Edmontonas laukumā.