21.09.2016. 21:28
"Liepājas papīra" kausa izcīņas pirmajā mačā pie panākuma tikuši Artūra Štalberga trenētie "Nizhny Novgorod" basketbolisti, ar 85:64 pieveicot "Liepāja/Triobet" komandu.

Liepājas basketbolisti ar liepājnieka Artūra Štālberga trenēto “Nizhny Novgorod” desmit dienu laikā tikās jau otro reizi, kad LOC kausa izcīņā mājinieki bija pārāki ar 93:86. Maču “Liepāja/Triobet” sāka ar Latīfu Makmalenu, Raienu Kuku, Robertu Krastiņu, Rihards Bērziņš un Dāvi Rozīti laukumā, turklāt šis piecinieks ātri panāca 5:0. Viesi atbildēja ar izrāvienu 9:2, bet ceturtdaļas otrajā pusē laukumā jau risinājās līdzīga cīņa. Sākoties pēdējai minūtei, Bērziņš uzbrukuma pēdējā sekundē realizēja tālmetienu, sekoja liepājnieku laba spēle aizsardzībā un Rozīša divi soda metieni, tomēr “Nizhny Novgorod” vēl paguva ieskrūvēt tālmetienu -23:20 mājinieku labā.

Arī otrās ceturtdaļas pirmajā pusē rezultāts auga lēnām, lai gan ar tālmetienu to iesāka Makmalens. Novgorodietis Kenijs Boitons piektajā minūtē panāca neizšķirtu 28:28, bet “Liepāja/Triobet” pēc brīža tika pie iespējas atkal tikt pie plusiem, taču pēc sāncenša nesportiskās piezīmes Krastiņš realizēja tikai vienu soda metienu, bet no spēles mājinieki neiemeta neko. Pretī tika saņemti pieci punkti pēc kārtas, un pēc Deandrē Keina trieciena no augšas Agris Galvanovskis pieprasīja minūtes pārtraukumu – 29:33.

Efektu tas pavisam noteikti nedeva, un priekšpēdējā minūtē Ingus Jakovičs ar tālmetienu un diviem sodiņiem panāca jau 40:29. Liepājnieku rezultātu ar pustālo metienu izkustināja Makmalens, tomēr puslaiku viesi noslēdza ar divciparu pārsvaru 42:32. Pēc pārtraukuma viesi maču atsāka ar četriem punktiem pēc kārtas, bet tad tā pa īstam pamodās liepājnieki. Vispirms Artjoma Butjankova trīspunktu gājiens noslēdza septiņu punktu izrāvienu (39:46), bet vēl pēc brīža Kārlis Garoza ar triecienu no augšas pielaboja kolēģa neveiksmīgo metienu, pietuvinot komandu 48:52.

Sekoja Štālberga minūtes pārtraukums, kurā lietas izdevās sakārtot un pirms pēdējās ceturtdaļas iegūt 13 punktu pārsvaru. Pēdējā sekundē tālmetienu realizēja Jakovičs, panākot 65:52. Ceturtās ceturtdaļas sākums apliecināja, ka glābšanas darbu laiku liepājnieki jau palaiduši garām. Viesi sāka ar sešiem punktiem pēc kārtas, un, lai arī “Liepāja/Triobet” tika tuvāk, lai arī ar tālmetienu pēdējā sekundē līdzjutējus iepriecināja vien 15 gadus vecais Valters Vuciņš, lai glābtu maču ar to bija par maz.

Pēdējās minūtes liepājnieki aizvadīja ar pavisam jaunu sastāvu, tā gūstot vērtīgu pieredzi, bet spēlē tika piedzīvots zaudējums 64:85. Uzvarētāju rindās 13 punkti Jakoviča rēķinā.

Interesanti, ka tas bija “Nizhny Novgorod” pirmais panākums Liepājā, lai gan septembra sākumā komanda aizvadīja trīs mačus citā turnīrā, turklāt tiem sekoja arī zaudējums pārbaudes mačā Šauļos.

Liepāja/Triobet – Nizhny Novgorod 64:85 (23:20, 9:22, 20:23, 12:20) Liepāja/Triobet: Rozītis 13 (8ab), Makmalens 13, Krastiņš 8, Garoza 7 (7ab), Kuks 6, Butjankovs 5 (8ab), Bērziņš 3, Vuciņš 3, Aizpurs 3, Ausējs 3, Šukteris 3