27.09.2013. 23:06
Eiropas vicečempions Artūrs Štālbergs 2014. gada sezonā kopā ar Agri Galvanovski turpinās trenēt Ukrainas basketbola klubu "MBC Mykolaiv", piektdien, 27. septembrī, Sportacentrs.com apstiprināja treneris. Uz Melnās jūras piekrasti Štālbergs dosies sestdien.

Nikolajevas klubs 2012. gada jūnijā sāka sadarbību ar Agri Galvanovski, kurš palīgos uzacināja kolēģus no “Liepājas lauvām” – Artūru Štālbergu un fiziskās sagatavotības treneri Māri Bružiku. Liepājnieki divas sezonas pēc kārtas izcīnīja bronzas medaļas Latvijas Basketbola līgā, bet viņu stūrmaņi tika pārvilināti uz Melnās jūras piekrasti.

2013. gada sezonā “MBC Mykolaiv” (bilance 16-23) izcīnīja desmito vietu Ukrainas Superlīgā, pakāpjoties par divām pozīcijām augstāk nekā gadu iepriekš (11-28, divpadsmitā vieta). Lai iekļūtu “play-off”, vajadzēja par pieciem panākumiem vairāk, jo astotās vietas īpašnieki “Goverla” finišēja ar 21 uzvaru.

Septembra beigās Nikolajevas klubs samaksāja Štālbergam iepriekšējās sezonas parādus un latviešu treneris piekrita turpināt sadarbību. Šogad komandas sastāvā spēlēs universālais aizsargs Žanis Peiners, kurš pirms nedēļas palīdzēja “MBC Mykolaiv” izcīnīt “Veneto” kausu.

Štālbergs un Latvijas U20 vīriešu basketbola izlase jūlijā Tallinā izcīnīja sudraba medaļas Eiropas čempionātā, sasniedzot labāko panākumu valsts jaunatnes basketbola vēsturē.

2015. gadā Ukrainā notiks Eiropas čempionāta finālturnīrs.