03.01.2014. 23:15
Lielisku rezultativitāti Slovākijas Ekstralīgā turpina demonstrēt Latvijas izlases uzbrucējs Juris Štāls, kurš jau otro spēli pēc kārtas guvis vārtus un atdevis vienu rezultatīvu piespēli. Šovakar Štāls piespēlēja komandas otro vārtu guvumā un pats iemeta uzvaras ripu, palīdzot "Poprad" ar 3:2 uzveikt Zvolenas hokejistus.

Slovākijas Ekstralīgas mačā ar 1+1 šovakar izcēlies 31 gadu vecais uzbrucējs Juris Štāls, bet viņa pārstāvētais klubs "Poprad" ar 3:2 pārspēja "HKM a.s. Zvolen". Latvijas valstsvienības hokejists (30 spēlēs 10+17) asistēja komandas biedram "Poprad" otro vārtu guvumā, kā arī guva uzvaras vārtus trešā perioda sākumā.

Štāls jau otro spēli pēc kārtas nopelna 1+1, bet ar rezultativitātes punktiem ir izcēlies piecos no pēdējiem sešiem mačiem. Šajā laikā uzbrucējs ir guvis 10 (4+6) punktus.

Šveices NLA mačā pie kārtējā rezultativitātes punkta tika Kaspars Daugaviņš, kurš ar piespēli uzvaras vārtu guvumā sekmēja Ženēvas "Servette" panākumu pār "Bern" (3:1). Savā 30.NLA mačā šosezon Daugaviņš tika pie 26.(9+17) punkta.

Savukārt citā spēlē Ivars Punnenovs palika rezervē, bet turnīra pastarītis Rapersvilas "Lakers" ar Davidu Ebišeru vārtos ar 3:1 pārspēja "Davos" vienību. Pieredzējušais Ebišers tika galā ar 21 no 22 pretinieku metieniem.

Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) turnīrā čempionvienība Ņeftekamskas "Toros" ar 2:0 savā laukumā pārspēja Krasnojarskas "Sokol". "Toros" otrais rezultatīvākais hokejists Kaspars Saulietis (30 spēlēs 9+8) mačam nebija pieteikts, savukārt Artūrs Mickevičs (30 spēlēs 5+3) spēlēja trešajā maiņā un palika bez punktiem.

Tikmēr citā mačā minimālu uzvaru svinēja Artūrs Ozoliņš un Penzas "Dizel", kas ar 1:0 pēcspēles metienos pārspēja Aleksandra Jerofejeva pārstāvēto Almetjevskas "Neftyanik". 29 gadus vecais aizsargs (28 spēlēs 0+3) izcēlās ar divām soda minūtēm, savukārt uzbrucējs A.Ozoliņš (15 spēlēs 4+4) pēcspēles metienu sērijā divreiz pārspēja pretinieku vārtsargu, pie tam Latvijas hokejista kontā arī izšķirošais bullītis.

Somijas "Liiga" mačā pārliecinošu uzvaru izcīnīja Tamperes "Ilves" hokejisti, kas ar 5:0 sakāva "KaIPa" vienību. "Ilves" uzbrucējs Roberts Jekimovs (28 mačos 5+5) spēlei netika pieteikts savainojuma dēļ.

Savukārt "Mestis" (pēc spēka – otrā) līgas spēlē zaudējumu piedzīvoja Latvijas kvarteta pārstāvētais "Jokipojat", kas ar 1:2 piekāpās "KooKoo" hokejistiem. Mačam bija pieteikti visi četri Latvijas pārstāvji – Elvijs Biezais (27 spēlēs 4+6), Miks Lipsbergs (26 spēlēs 3+7), Raimonds Vilkoits (31 spēlē 6+5) un Edgars Dīķis (24 spēlēs 0+3). Vienīgos vārtus "Jokipojat" guva lielajā skaitliskajā mazākumā, kad noraidīti bija Vilkoits un Biezais.

Čehijas Ekstralīgas spēlē pēc ilgāka pārtraukuma piedalījies uzbrucējs Koba Jass, tomēr viņa pārstāvētais Liberecas "Bili Tygri" ar 1:4 atzina Pardubices kluba pārākumu. K.Jass savā 20.spēlē (1+3) pavadīja nepilnas četras minūtes un izdarīja vienu metienu pa vārtiem. Pirms šodienas uzbrucējs pēdējo spēli aizvadīja vien novembra vidū, ceļgala savainojuma dēļ izlaižot teju trīs mēnešus.

Citā mačā Lauris Bajarūns un Kladno "Rytiri" ar 1:2 pēcspēles metienos atzina Trinecas "Ocelari". Latvijas uzbrucējs (23 spēlēs 1+3) nepilnu 15 minūšu (14:58) laikā izdarīja divus metienus pa vārtiem, kā arī neizmantoja savu iespēju pēcspēles metienu sērijā.

EBEL turnīra spēlē pie uzvaras pagarinājumā tika Zintis Nauris Zuševics un Grācas "99ers", kas ar 4:3 uzveica Lincas "Liwest". Vēl sešas minūtes līdz mača pamatlaika beigām Grāca bija vadībā ar 3:0, tomēr Lincas hokejisti, divreiz nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, spēja panākt izlīdzinājumu. Zuševics (35 spēlēs 5+2) spēlēja trešajā virknējumā un palika bez punktiem.

DEL2 (pēc spēka – otrā) mačā pamatīgu zaudējumu piedzīvoja aizsargs Jānis Andersons un Hailbronas "Falken", kas ar 3:7 piekāpās Landšutas komandai. J.Andersons (26 spēlēs 1+6) nopelnīja vienu punktu par rezultatīvu piespēli.

Dānijas čempionāta spēlē rezervē palika Ervīns Muštukovs, bet viņa pārstāvētais klubs Esbjergas "Energy" ar 4:7 atzina Rungstedas hokejistu pārākumu. Deniss Jensens "Energy" vārtos atvairīja tikai 16 no 22 metieniem, bet septīto ripu Rungstedas hokejisti raidīja jau tukšos vārtos.

"MOL Liga" mačā pie uzvaras tika vārtsargs Jānis Kalniņš un "Dunaujvarosi" vienība, kas ar 3:1 pārspēja "Corona Brasov" hokejistus. Kalniņš tika galā ar 31 no 32 pretinieku metieniem.

Itālijas čempionātā Mārtiņš Jakovļevs un "Fassa" hokejisti ar 4:1 uzveica Kortīnas "Hafro". Aizsargs Jakovļevs (21 spēlē 1+8) izdarīja četrus metienus pa vārtiem un tika pie divām soda minūtēm.

Izmantotie resursi:Высшая хоккейная лига - Официальный сайтHlavná stránka | Slovenský zväz ľadového hokejaEtusivu - LiigaMestishokej.czwww.icehockey.hupointstreak.comErste Bank Eishockey Liga - AustriaNational LeagueMetalligaen | Officielt site for Danmarks...