26.10.2016. 20:00

Stabiņš savu servi nezaudēja ne reizi, atspēlējot visas trīs breikbumbas, bet vienu setu tomēr zaudēja, tam notiekot taibreikā. Krišjānim 2. setā spēlētajā taibreikā pie rezultāta 6:5 bija mačbumba, tiesa, tā bija uzņemšanā, un Ņedeļko atspēlējās, pēc tam uzvarēja arī nākamajās divās izspēlēs, ievedot maču 3. setā, kur vienīgais breiks notika priekšpēdējā geimā.

Stabiņš tikai otro reizi spēlēs "Futures" vienspēļu turnīra ceturtdaļfinālā. Pirmais viņam bija jūlijā Viļņā, kur Stabiņš tika līdz finālam, tajā piekāpjoties Miķelim Lībietim. Divu uzvaru gūšana Igaunijā dod divus reitinga punktus, nākamais mačs būs ceturtdien pret kādu no 18 gadus vecajiem igauņiem – Kenetu Raismu (ATP 902.) vai Matiasu Sīmaru (ATP 1289.).

Stabiņš Tartu piedalās arī dubultspēlēs, kur kopā ar Lielbritānijas tenisistu Marku Vaithausu sasniedza pusfinālu, nopelnot sešus reitinga punktus. Stabiņa un Vaithausa duets 1. kārtā ar 4:6, 6:3, 10:8 pieveica Somijas komandu Alekss Hedmans/Lēvi Sātela, bet 2. kārtā jeb ceturtdaļfinālā sarūpēja pārsteigumu, ar rezultātu 4:6, 6:4, 10:5 izslēdzot turnīra pirmo duetu Aleksandrs Igošins/Vitālijs Kozjukovs (Krievija). Stabiņam ar pārinieku supertaibreikā bija divu punktu deficīts (2:4), turpinājumā paņemot astoņus no deviņiem punktiem.

Aizvakar ar septīto mēģinājumu karjeras pirmo "Futures" vienspēļu uzvaru guvušais Rihards Emuliņš vēl vienu panākumu Tartu pievienot nespēja, ar 6:3, 3:6, 2:6 zaudējot turnīra ceturtajam numuram, Krievijas tenisistam Igošinam (ATP 543.). Emuliņš paklāja seguma sacensības Igaunijā pabeidza ar viena reitinga punkta iegūšanu, garantējot debiju ATP vienspēļu rangā. Dubultspēļu rangā viņš jau ir bijis.

Vakar Igaunijā "Futures" vienspēļu pamatturnīru debija bija 17 gadus vecajam Robertam Grīnvaldam, kurš aizvadītās nedēļas nogalē Tartu izgāja kvalifikāciju, tur gūstot divas uzvaras. Trešo panākumu pēc kārtas gūt neizdevās, ar 2:6, 4:6 zaudējot citam rangā neesošam tenisistam, 20 gadus vecajam igaunim Karlam Kiuram Sāram.

Diāna Marcinkeviča kopā ar Baltkrievijas tenisisti Ilonu Kremenu zaudēja Puatjē ITF 100 000 dubultspēļu ceturtdaļfinālā, bez variantiem ar rezultātu 2:6, 1:6 piekāpjoties Nīderlandes un Baltkrievijas komandai Leslija Kerhove/Lidzija Marozava. Diāna ar pārinieci 1. kārtā grūtā mačā ar 3:6, 6:3, 10:8 apspēlēja Akgulu Amanmuradovu un Valentīnu Ivahņenko (Uzbekistāna/Krievija) un ar tikšanu līdz 2. kārtai jeb ceturtdaļfinālam nopelnīja 25 reitinga punktus.