21.07.2016. 18:00
Cīņu par uzvaru Viļņas "Futures" turnīrā turpina divi Latvijas tenisisti – Miķelis Lībietis un Krišjānis Stabiņš, kurš pirmoreiz ticis līdz vienspēļu pusfinālam šāda līmeņa sacensībās.

Turnīru Lietuvā sācis no kvalifikācijas, Stabiņš sakrājis jau sešas uzvaras, turklāt visos mačos uzvarējis divos setos. Tādā veidā šodien ceturtdaļfinālā tika sagrauts rangā neesošais lietuvietis Juliuss Tverijons – 6:2, 6:0.

Stabiņš līdz šim "Futures" pamatsacensībās bija guvis tikai piecas uzvaras, ne reizi kādā no turnīriem nespējot izcīnīt vairāk par vienu panākumu. Tagad viņam ir uzreiz trīs. Stabiņa pretinieks pusfinālā būs ar piekto numuru izliktais zviedrs Freds Simonsons (#678).

Ar trešo numuru izliktajam Lībietim nācās spēlēt trīs setus pret vācieti Pirminu Haenli (#903), jo 1. setā nenosargāts agrs divu breiku pārsvars (3:0). Lībietis nākamajos divos setos uzvarēja ļoti pārliecinoši, svinot uzvaru ar rezultātu 4:6, 6:0, 6:1.

Lībietis piektdien par vietu finālā sacentīsies ar Krievijas tenisistu Ivanu Gahovu, kurš ar 2:6, 6:4, 6:4 pieveica turnīra pirmo numuru Laurinu Grigeli. 19 gadus vecais Gahovs pašreiz rangā atrodas tikai 2143. vietā, bet vēl pagājušā gada septembrī sasniedza savu rekordu, tiekot līdz 392. pozīcijai. Visi Viļņas pusfinālisti nopelnījuši sešus reitinga punktus, turnīrs notiek uz māla seguma.